Կենդանաբանական այգու տնօրենը չգիտի՝ հունիսի 1-ին երեխաների մուտքն այնտեղ անվճար կլինի, թե՝ ո՛չ
Կենդանաբանական այգու տնօրենը դեռեւս չի կարող ասել՝ հունիսի 1-ին երեխաների մուտքը այգի անվճար կլինի, թե՝ ո՛չ:
«Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում Ռուբեն Խաչատրյանը նկատեց, որ վերջին 3 տարին անվճար է եղել հունիսի մեկին: Իսկ ինչ վերաբերվում է մայիսի 1-ին՝ այգու հերթական տարեշրջանի մեկնարկին, ապա դա միշտ էլ վճարովի է եղել:
«Նախ, դա որոշում է քաղաքային իշխանությունը, եւ հետո, ցավոք սրտի, կենդանաբանական այգին շատ սահմանափակ սուբսիդավորվող կառույց է, մեր միակ ֆինանսական մուտքն ապահովվում է տոմսերի միջոցով, եթե մի օր անվճար լինի, դա պետք է հատուցվի որեւէ կառույցի կամ կազմակերպության կողմից»,-ասաց տնօրենը:
Այսօր ժամը 11:00-ից կենդանաբանական այգու հանրային տարածքում մեկնարկել են համերգային միջոցառումները, իսկ երեխաներին շուրջպարի են հրավիրում հեքիաթների եւ մուլտֆիլմերի ուրախ հերոսները: Կլինի նաեւ արդեն ավանդական դարձած վիկտորինան, որի վերջնական հաղթողին Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը կնվիրի հեծանիվ:
Այսօրվանից կսկսի գործել մետրոյի Երիտասարդական կայարանի հանդիպակաց մայթում տեղակայված կանգառից Կենդանաբանական այգի բերող անվճար երթուղու ավտոբուսը: Ավտոբուսը ամբողջ տարեշրջանի ընթացքում իր փոքր ու մեծ ուղևորներին Կենդանաբանական այգի անվճար կբերի շաբաթ, կիրակի եւ տոնական օրերին: Շաբաթվա մյուս՝ աշխատանքային օրերին այն չի գործի: