2019 թվականին հաշմանդամություն ունեցող անձանց տրամադրվել է 2891 աջակցող սարք: Հաշմանդամություն ունեցող անձանց աջակցող բոլոր միջոցների տրամադրումն իրականացվել է հավաստագրերի միջոցով: Այս մասին ասուլիսի ժամանակ հայտնեց աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանը՝ ամփոփելով իր պաշտոնավարման 100 օրը:
Լրագրողները Զարուհի Բաթոյանից հետաքրքրվեցին, թե ինչ քայլեր է նախատեսում նախարարը՝ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարությունում հաշմանդամություն ունեցող անձանց ընդգրկելու համար՝ դիտարկելով, որ այդ տեսանկյունից ամենահարմարեցվածը ԱԻՆ-ն է:
Բաթոյանն էլ նկատեց, որ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարությունը հարմարեցված է հաշմանդամություն ունեցող անձանց համար. «Հարմարեցված է այնքանով, որ ես կարողանում է այնտեղ աշխատել»:
Ծառուկյանը լկտիացել է. տասովշիկները 40-50 մլն դոլար գողացել են, փողը կորել ա. ռազբիտարներ են․ Մալխասյան