Ես որեւէ խնդիր չեմ տեսնում հայ-ռուսական հարաբերություններում․ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյան
Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը համագործակցության հետագա ամրապնդման ուղղությամբ ակտիվորեն աշխատում է ռուս գործընկերների հետ։ Այս մասին այսօր` կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ինքը՝ Գրիգորյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչպես են իրեն ընկալում այսօր Ռուսաստանում, երբ նա երկար տարիներ աշխատել է արեւմտյան կազմակերպություններում։
«Ես որեւէ խնդիր չեմ տեսնում հայ-ռուսական հարաբերություններում։ Մենք ակտիվորեն աշխատում ենք։ Այս ընթացքում մենք երեք հանդիպում ենք ունեցել ռուս գործընկերների հետ։ Հունիսի 18-ին հանդիպում կլինի Ռուսաստանում, հավանական է նաեւ կայանա Նիկոլայ Պատրուշեւի (Ռուսաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար) այցը Հայաստան», – նշեց Գրիգորյանը։
Նրա խոսքով` Պատրուշեւի հայաստանյան այցի հարցն այսօր քննարկման փուլում է։
Ի դեպ՝ ԱԽ քարտուղար Գրիգորյանը 2019 թվականի հունիսի 17-20-ը կգործուղվի Ռուսաստան` որտեղ կայանալու է անվտանգության հարցերը համակարգող պաշտոնյաների միջազգային հանդիպումը։