Մանվել Գրիգորյանը մինչեւ հիվանդանոց տեղափոխվելը հրաժարվել է ընդունել դեղերը, գիտակցությունը կիսամթագնած է
Մանվել Գրիգորյանը մինչեւ Սբ․ Գրիգոր Լուսավորիչ հիվանդանոց տեղափոխվելը՝ քրեակատարողական հիմնարկում հրաժարվել է ընդունել դեղերը։ «Հայկական ժամանակ»-ի այս տեղեկությունը հաստատեց ՀՀ ԱՆ Քրեակատարողական հիմնարկների վարչության մամուլի պատասխանատու Նոնա Նավիկյանը։
Ավելի վաղ Մանվել Գրիգորյանի փաստաբան Լեւոն Բաղդասարյանը հայտնել էր, որ քրեակատարողական հիմնարկում պահվող Մանվել Գրիգորյանի առողջական վիճակը կտրուկ վատացել է եւ նա կոմայի մեջ է, տեղափոխվել է քաղաքացիական հիվանդանոց։ Փաստաբանի պնդմամբ՝ Գրիգորյանի ինքնազգացողությունը վատացել է արյան մեջ շաքարի պարունակության խախտման պատճառով։
Նոնա Նավիկյանը մեր զրույցում հայտնեց, որ Գրիգորյանին Գրիգոր Լուսավորիչ ԲԿ են տեղափոխել այս գիշեր ժամը 1-ին՝ շտապ օգնության մեքենայով։ Նրա փոխանցմամբ՝ Գրիգորյանը դեղերից հրաժարվելու պատճառը չի մեկնաբանել։
Գրիգոր Լուսավորիչ ԲԿ-ի փոխտնօրեն Արտակ Մանուկյանը մեր զրույցում հայտնեց, որ Մանվել Գրիգորյանը ԲԿ է տեղափոխվել նախակոմային, ծայրահող ծանր վիճակում։ Հիմա վիճակը գնահատվում է ծանր, ստանում է դեղորայքային բուժում, գտնվում է ռեանիմացիոն բաժանմունքում։ ԲԿ-ի փոխտնօրենի փոխանցմամբ՝ Գրիգորյանը հրաժարվել է բուժում ստանալ դատապարտյալների հիվանդանոց ՔԿՀ-ում, որտեղ, ըստ նրա, չեն եղել անհրաժեշտ գործիքային եւ լաբորատոր հետազոտություն իրականացնելու պայմանները՝ նման ծանրագույն հիվանդին բուժօգնություն ցուցաբերելու համար․
«Մանվել Գրիգորյանը պնդել է, որ պետք է տեղափոխվի քաղաքացիական հիվանդանոց։ Երեկ շաքարը չափող սարքը ցույց է տվել բարձր սանդղակ, որից հետո շտապ օգնության աշխատակիցների՝ շաքարը չափող ապարատը error է ցույց տվել, եւ պրեկոմատոզ վիճակում՝ գիտակցությունը մթագնած՝ տեղափովել է բժշկական կենտորն։ Այս պահին վիճակը փոքր ինչ բարելավվել է, բայց գնահատվում է ծանր»,-ասաց ԲԿ-ի փոխտնօրենը։