Պատգամավորն առաջարկում է ավելացնել առաջին ատյանի դատավորների օգնականների թիվը
Ներկայում գործող իրավակարգավորումների համաձայն՝ Դատական օրենսգրքի 61-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն՝ առաջին ատյանի յուրաքանչյուր դատավոր ունի 1 օգնական:
Ատելության խոսքը խոսքի ազատություն չէ․ ԱԺ հանձնաժողովը քննարկում է բռնության կոչերը քրեականացնելու նախագիծը
Պատժվելու են տուգանքով՝ նվազագույն աշխատավարձի հարյուրհիսնապատիկից երեքհարյուրապատիկի չափով կամ կալանքով՝ երկուսից երեք ամիս։
«ԱՅՈ»-ի քարոզարշավը մեկնարկելու է մարտի 2-ից, Սյունիքի մարզի Մեղրի քաղաքից, Փաշինյանը կմիանա մարտի 10-ից. Պապիկյան
Շտաբի պետը մանրամասնեց, որ իրենք ամեն օր տասը սպրինտերներով խմբով շրջելու են գյուղերում՝ հանդիպելով ընտրողների հետ՝ նրանց ներկայացնելով հանրաքվեի հարցի էությունը, ենթատեքստը:
Որեւէ մեկը թող իշխանությանն արջի ծառայություն չմատուցի, մենք դրա կարիքը չունենք. Պապիկյանը՝ քվեներ կեղծելու մասին
«Ի տարբերություն այդ անձի՝ ես ՔՊԿ վարչության նախագահն եմ: Բացի այդ՝ ես որեւէ քայլ կամ արարք թույլ չեմ տվել, որ ինձ որեւէ կերպ կապեն վարչական ռեսուրս չարաշահելու կամ նման այլ բաների հետ»:
Հայտարարվել է, որ դրամահավաքը կուսակցության ընթացիկ կարիքների համար է. իրավական ու բարոյական որեւէ խնդիր չկա. Պապիկյան
Սուրեն Պապիկյանը պարզաբանեց, որ դրամահավաքի հեղինակը ՔՊ-ն է, ոչ թե «ԱՅՈ»-ի նախընտրական շտաբը, եւ հրավիրատոմսում հենց առաջին էջին գրված է եղել ՔՊԿ.
Երբ չգիտես՝ ինչից խոսել, խոսիր Արցախից. Ս. Սարգսյանը կարող էր ասել՝ առավոտը արեւը թող ծագի, երեկոյան մայր մտնի. Սիմոնյան
«Չգիտեմ՝ ինչ ակնարկներ էր անում, կարծում եմ պատրաստ չէր խոսլու, ասում էր այն, ինչ մտքին գալիս էր, ինչ-որ լուրջ վերլուծություներ անելու կարիք չկա»:
Այն, որ Սերժ Սարգսյանի մեղադրանքի հիմքում դրված է մեկ ցուցմունք, չի բխում քրգործի նյութերից. մեղադրող դատախազ
«Հետեւաբար փաստակը, որ Սերժ Սարգսյանն օժտված է անձեռնմխելիությամբ, որեւէ իրավական հիմք չունի եւ չի դիմանում որեւէ քննադատության»: