Հունաստանի պարտությունը մեզ համար այդքան էլ կարեւոր չէ. Գեւորգ Ղազարյան
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականն ուշադրություն չի դարձնում Հունաստանի ընտրանու վերջին ահնաջողությանը: Այս մասին այսօր՝ հունիսի10-ին, Եվրո 2020-ի ընտրական փուլի 4-րդ տուրի Հունաստանի դեմ խաղից առաջ ասաց կիսապաշտպան Գեւորգ Ղազարյանը: Մամուլի ասուլիսի ընթացքում նա նշեց, որ իրենք կենտրոնանում են ոչ թե Հունաստանի՝ Իտալիայից կրած 3:0 պարտության, այլ իրենց խաղի վրա:
- Որքանո՞վ է կարեւոր վաղվա հանդիպումը` հաշվի առնելով, որ Հունաստանի հավաքականը պարտվել է Իտալիային:
- Շատ ուրած եմ, որ վերադառնում եմ Աթենք: Շատ էի կարոտել եւ շատ սիրում եմ այս քաղաքը: Հունաստանի պարտությունը մեզ համար այդքան էլ կարեւոր չէ: Մենք ավելի շատ ուշադրություն ենք դարձնում վաղվա մեր խաղի վրա: Գիտենք՝ շատ ուժեղ թիմ ունեն:
- Հաշվի առնելով, որ Հայաստանը հաղթել է Լիխտեշտյնին՝ արդո՞ք վաղվա հանդիպումը որակավորվելու վերջին շանսն է:
- Կարծում եմ՝ շատ շուտ է որակավորման մասին խոսելու համար: Դեռ մի քանի հանդիպում պետք է անցկացնենք, որից հետո պարզ կլինի: Հիմա ավելի շատ կենտրոնացած ենք վաղվա հանդիպման վրա: Դրան վերաբերվում ենք որպես սովորական խաղի, որից մեզ 3 միավոր է պետք:
- Այնպես է ստացվել, որ քո եզրում պաշտպաններն անընդհատ փոխվում են: Որքանո՞վ է հեշտ կամ դժվար Կամո Հովհաննիսյանի հետ համագործակցությունը:
- Կամոյի հետ ինձ շատ հեշտ է: Նա խաղային այնպիսի որակներ ունի, որ ցանկացած կիսապաշտպան պետք է ուրախ լինի նրա հետ նույն եզրում խաղալու համար:
- Հունաստանում անցկացրած մրցաշրջանոմ քիչ խաղաժամանակ ես ստացել: Կարելի՞ է ասել, որ հիշողությունները լավագույնները չեն ու ապացուցելու բան ունես երկրպագուներին:
- «Օլիմպիակոսում» 6 ամիս եմ անցկացրել: Սկզբնական հատվածում մի քանի խաղ անցկացրել եմ: Բայց մյուս թիմում՝ «Կերկիրայում», հիմնականում բոլոր խաղերին մասնակցել եմ: Ապացուցելու բան չունեմ: Ուղղակի ուզում եմ լավ արդյունք գրանցել առաջին հերթին մեր հավաքականի համար: Իսկ հիշողություններն «Օլիմպիակոսի» հետ կապված լավն են:
- Առանց թիմի ես մնացել: Կասե՞ս՝ ինչ նորություններ կան:
- Բոլորդ գիտեք՝ երկկրողմ համաձայնությամբ խզել ենք թիմիս հետ պայմանագիրը: Ներկա պահին կան մի քանի առաջարկներ, բայց ժամանակ կա, դեռ շուտ է, հստակ որոշում չեմ կայացրել: