Կոնստանտին Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնի տնօրենի մրցույթը կկայանա հուլիսի 3-ին: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարությունից: Այս պահին մրցույթի մասնակիցներից թերեւս մեկ անձի անուն է հայտնի, նա Կոնստանտին Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնի տնօրենի ԺՊ Յուրի Իգիթխանյանն է:
Տնօրենի ԺՊ-ն ընդամենը մի քանի օր առաջ մեր զրույցում պաշտոնապես հայտնել էր, որ մրցույթին միանշանակ մասնակցելու է.«Տարօրինակ կնայվեր 5-ից 6 ամիս աշխատելուց հետո, որոշ բարեփոխումներ անելուց եւ եռուզեռի մեջ մտնելուց հետո հրաժարվեի»:
«Հայկական ժամանակ»-ը կապ հաստատեց թատրոնի նախկին տնօրեն Ֆրեդ Դավթյանի հետ: Նախկին տնօրենն արդեն տեղյակ էր մրցույթի անցկացման օրվա մասին, սակայն չցանկացավ հայտնել իր մասնակցության մասին: «Թող դա դեռեւս իմ գաղտնիքը մնա»,-ասաց նա:
Կոնստանտին Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնի նախկին տնօրեն Ֆրեդ Դավթյանի պաշտոնավարման ժամկետը լրացել էր 2018 թվականի դեկտեմբերի 30-ին: ՀՀ մշակույթի նախարարությունը որոշում էր կայացրել թատրոնի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար նշանակել թատրոնի PR մենեջեր, դերասան Յուրի Իգիթխանյանին։ Այդ մասին թատրոնի աշխատակազմին հայտնել էր ՀՀ մշակույթի նախարարի պարտականությունները կատարող Նազենի Ղարիբյանը: Շուրջ քսան տարի տնօրենի պաշտոնը զբաղեցրած Դավթյանը թատրոնից խռոված էր հեռացել, սակայն վերադարձը չի բացառում: