Խորհրդարանում ամփոփվեցին Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի անդամների ընտրության արդյունքները:
ԱԺ հաշվեքննիչ հանձնախմբի նախագահ Վահագն Հովակիմյանը ներկայացրեց քվեարկության արդյունքները: Ըստ այդմ՝ ԱԺ 132 պատգամավորից քվերակությանը մասնակցել էր 87-ը:
Թեկնածուներից Էդգար Ճաղարյանին կողմ էր քվեարկել 75 պատգամավոր, դեմ՝ 12։ Ճաղարյանն ընտրվեց երկու տարի ժամկետով։
Կարեն Սեդրակյանի թեկնածությանը կողմ էր քվեարկել 78 պատգամավոր, դեմ՝ 8, անվավեր էր ճանաչվել 1 քվեաթերթիկ: Սեդրակյանն ընտրվել է մեկ տարի ժամկետով։