Վրաստանի Թբիլիսի-Սենակ-Լեսելիձե ավտոճանապարհին տեղի ունեցած վթարից տուժած 16-ամյա աղջիկը, որը տեղափոխվել էր «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ, հաջորդ շաբաթ դուրս կգրվի: Նա նախորդ շաբաթ հաջողությամբ վիրահատվել էր, այս պահին պլանային բուժում է ստանում: Նույն վթարից տուժած 14-ամյա տղայի մոտ նույնպես դրական տեղաշարժ կա:
Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ին հայտնեց «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ-ի մամուլի խոսնակը: «14-ամյա տղան շարունակում է ստանալ համապատասխան բուժօգնություն: Օրեր առաջ նա եւս վիրահատվել է: Տղայի մոտ կատարվել է ստորին վերջույթների ոսկրային բեկորների համադրում, օսթեոսինթեզ»,-ասաց Դերձյանը:
Տղայի վիրահատությունը բարեհաջող է անցել: Ընդհանուր վիճակը գնահատվում է բավարար: Նա «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ էր տեղափոխվել անգիտակից եւ շնչառական սարքին միացված։ Նրանք Վրաստանի վթարից տուժած եւ բուժում ստացող վերջին երկու անձինք են:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ հուլիսի 7-ին Թբիլիսի-Սենակ-Լեսելիձե ավտոճանապարհին տեղի ունեցած պատահարից տուժած 8 անձանցից 5-ը տարբեր աստիճանի վնասվածքներով տեղափոխվել էին Վրաստանի մոտակա հիվանդանոցներ: Թբիլիսիում բուժում ստացող միջին ծանրության թվով 3 տուժած տեղափոխվել էին Հայաստան: Թբիլիսիի վնասվածքաբանության ինստիտուտում բուժում ստացող 2 հիվանդները տեւական ժամանակ ենթակա չեն տեղափոխման: