Կենդանաբանական այգու տնօրենի կողմից ենթադրյալ յուրացում կատարելու դեպքով քննություն է ընթանում
Կենդանաբանական այգու տնօրեն Ռուբեն Խաչատրյանի կողմից առերեւույթ յուրացում կատարելու դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղութjամբ նախաքննություն է տարվում: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ին տեղեկացրեց ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Նաիրա Հարությունյանը: Վերջինս նշեց, որ նշանակվել է փորձաքննություն, որի եզրակացությունը դեռեւս չի ստացվել:
Հիշեցնենք, որ Կենդանաբանական այգու տնօրենի դեմ պարբերաբար բողոքող քաղաքացիները Ռուբեն Խաչատրյանի հասեցին տարբեր մեղադրանքներ էին հնչեցնում՝ նրան մասնավորապես մեղադրելով յուրացման մեջ: Ինչից հետո Ռուբեն Խաչատրյանը «Հայկական ժամանակ»-ին հայտնել էր, որ դիմել է իրավապահ մարմիններին:
«15 կետից բաղկացած հերյուրանքներ էին ներկայացրել, որը հիմա քննչականում է, մեկով քրեական գործը ՀՔԾ-ում կարճվել է: Կարծում եմ՝ ամեն դեպքում կեղծ մեղադրողները պետք է պատասխան տան: Այս ակցիան իրականացնողները պատահաբար կամ միանգամից չեն հայտնվել, սա միշտ է եղել»,-ավելի վաղ մեր զրույցում նշել էր Խաչատրյանը:
Ռուբեն Խաչատրյանը մեր զրույցում դժգոհեց, որ քրեական գործի ընթացքը ձգձգվում է. «Հայաստանում, պարզվում է, իրավական դաշտում արագ մոտեցումների, եզրակացությունների գալու խնդիր կա, սակայն դրան զուգահեռ շատ հեշտ եւ արագ հնարավոր է լինում փոխել հանրության կարծիքը: Մասնավորապես, այդ կարծիքն ուղղորդված է լինում»,-ասաց նա: