Անի խոշորացված համայնքի ղեկավար Արտակ Գեւորգյանին այսօր մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քր. Օր.-ի 179 հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 3-րդ կետերով (խոշոր չափերով յուրացումը կամ վատնումը, որը կատարվել է՝ պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով) եւ 314 հոդվածի 1-ին մասի (պաշտոնեական կեղծիք) հատկանիշներով:
Տեղեկությունը մեր զրույցում հայտնեց Շիրակի մարզի դատախազ Կարեն Գաբրիելյանը՝ նշելով, որ բավարար ապացույցներ են ձեռք բերվել մեղադրանքի առաջադրման համար:
Հաստատվել է, որ համայնքի նախկին ղեկավարը, չարաշահելով պաշտոնեական դիրքը կատարել է խոշոր չափի գումարի հափշտակություն՝ վատնման եղանակով, ինչպես նաեւ կատարել է պաշտոնական կեղծիք:
Արտակ Գեւորգյանին, դատախազի խոսքով, մեղադրանք է առաջադրվել եւ խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրությունը չհեռանալու մասին: Բացի համայնքի ղեկավարից, մեղադրանք է առաջադրվել եւս 2 աշխատակցի՝ Գեւորգյանի նախկին վարորդին եւ աշխատակազմի ներկայիս ղեկավարին:
Հիշեցնենք, որ Մարալիկում մի քանի անգամ բողոքի ակցիաներ տեղի ունեցան՝ Արտակ Գեւորգյանի հրաժարականի պահանջով: Մարալիկցիները փակել էին քաղաքապետարանի մուտքերը՝ պահանջելով ՀՀԿ-ական քաղաքապետի հրաժարականը:
Ցուցարարներին են միացել Անի խոշորացված համայնքի կազմում գտնվող Ձորակապ եւ Սառնաղբյուր համայնքներից ընտրված ավագանու անդամները եւս: Բողոքի ցույցերի արդյունքում համայնք էր այցելել նաեւ Դավիթ Սանասարյանը: