«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 23-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
11։00-15։00 Երկաթուղայինների 5-9 փողոցները,
11։00-17։00 Կողբացի փ. 67 շենքը, Մաշտոցի պող. 38, 40, 40Ա շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Պուշկինի փ. 58-72 շենքերը, Սարյան փ. 7-17 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արամի փ. 64, 82-84 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ազատության պող. 2, 2ա, 2բ, 4, 6 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Գոգոլի փ. 26/2 շենքը և սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Դավիթ Անհաղթի փ. 10, 12, 14, 16, 18 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Բաղրամյան պող. 60, 62, 64, 66, 66ա և 2-րդ փակ. 10 շենքերը, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Համբարձումյան փ. 2, 4, 6 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նաիրի Զարյան փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Եղբայրության փ․14 բնակելի շենքը, Ս․Տարոնցի և Կաշեգործների փողոցների սեփական տները, Արշակունյաց պող․ 65 շենքը, քաղ․ «Ս․Ղազարյան», ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչությունը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Շերամի փ. 39 շենքը, Հալաբյան փ. 36 շենքը, Ֆուչիկի փ. 25/2 շենքը, Լենինգրադյան փ. 18, 24, 30, 20, 22, 28, Շինարարների փ. 2, 4, 7 շենքերը, Դավթաշեն 1-ին թաղ. 29, 30, 31, 32, 33 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Դավթաշեն 4-րդ թաղ. 27, 28, 32, 33, 37 շենքերը, Նոր Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական փ. 29/1, 29/2, 29/3, 29/4, 29/5, 29/6 շենքերը, Նոր Նորք վարչական շրջանի շենքը, ստորգետնյա անցումները, Նոր Նորքի զինկոմիսարիատի շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ավան՝ Բաբաջանյան նրբ․ 5, 7, 9, 13, 1/10, 2/12 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-12։00 Մասիս քաղաքի 3-րդ փողոցը, Հերացի, Դպրոցականների, Հանրապետության, Արարատյան, Նոր թաղամասերը մասնակի,
10։30-16։00 Քաղցրաշեն գյուղը մասնակի,
11։00-15։00 Նորաշեն և Վերին Արտաշատ գյուղերը մասնակի,
10։00-13։00 Եղեգնաձոր քաղաքի 26 կոմիսարների փողոցը, Նորավան թաղամասը մասնակի, Այգեձորի փողոցը մասնակի,
10։00-15։00 Կետչուտ գյուղը մասնակի,
10։00-16։00 Մալիշկա և Սերս գյուղերը մասնակի,
11։00-15։00 Բալահովիտ գյուղը, «ԵԲԿ» գործարանը, Ռազմական ոստիկանության վարչական շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Բալահովիտի զինմասը, «Յուկագո», «Պտղնի-2» այգեգործական ընկերությունը, «Սարանիստ», «Քիմիագործ»,, «Ալմերիա» ՍՊ ընկերությունները, «Հայնավթամթերք», «Օազիս», «Անգար», «Հ.Սեթաղյան», «Կլեոպատրա», «Էդեհատ», «Ա․Ավագյան», «Գ.Հովսեփյան» ԱՁ-ները, «ԳեղԱրդ» այգեգործական ընկերությունը,
11։00–17։00 Աբովյան քաղաքի Գառնի քաղաքի թիվ 6, 7, 8բ շենքերը,
10։00-12։00 Ծովակ գյուղն ամբողջությամբ, «Մարիամ-Նարեկ» գազալցակայանը, «Հ. Կարապետյան» ռեստորանը, «Վեոն Արմենիա», «Վիվասել-ՄՏՍ», «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային կայանները,
11։30-12։00 Ճամբարակ քաղաքը մասնակի, Ճամբարակի զորամասը և հեռուստակենտրոնը,
12։00-16։00 Ճամբարակ քաղաքը մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
14։00–15։00 Զովաբեր համայնքն ամբողջությամբ, «Վիվասել-ՄՏՍ» ընկերության բջջային կայանը,
15։00-17։00 Կարճաղբյուր գյուղը, Կարճաղբյուրի զինմասը, «Սևան-իշխան» ՍՊ ընկերությունը,
10։00-16։00 Անիի տարածաշրջանի Սարակապ գյուղի հին թաղամասը, Աշոցքի տարածաշրջանի Թորոսգյուղ գյուղը մասնակի, Գյումրի քաղաքի Խրիմյան Հայրիկ փողոցի վերջնամասը, Մալայա զեմլյա թաղամասին հարակից տարածքը, թիվ 119, 158 և 237 տնակային ավանները,