Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի հարձակվող Տիգրան Բարսեղյանը վնասվածք չունի: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ին ասաց նրա հայրը՝ «Գանձասար-Կապան»-ի մարզիչ Աշոտ Բարսեղյանը: Երեկ՝ հոկտեմբերի 6-ին, Ղազախստանի 2019 թ. գավաթի խաղարկության եզրափակիչ «Ատիրաու»-ի դեմ խաղում «Կայսար»-ի ֆուտբոլիստը խաղադաշտը լքել է 124-րդ րոպեին: Տպավորություն է եղել, որ նա վնասվածք է ստացել, սակայն հայրը վստահեցնում է, որ ամեն ինչ կարգին է:
«Խոսել եմ հետը, վնասվածքը լուրջ չէ, 124-րդ րոպեին է փոխարինվել, երեւի, ժամանակի համար է մարզիչը փոխարինել: Ասում է՝ հպում եղել է, բայց լուրջ ոչինչ չկա»,- ասաց Աշոտ Բարսեղյանը՝ ավելացնելով, որ որդին մասնակցել է հանդիպումից հետո տեղի ունեցած թիմի խնջույքին:
Գավաթի եզրափակչում «Կայսար»-ը հաղթանակ է տարել 2:1 հաշվով, տիտղոսից բացի՝ ապահովելով նաեւ Եվրոպա լիգայի 2020-21 մրցաշրջանի ուղեգիր: Բարսեղյանն իր ներդրումն է ունեցել թիմի հաղթանակում: 123-րդ րոպեին նա գոլային փոխանցում է կատարել: Այն եզրափակել է Դուման Նարզիլդաեւը:
Բարսեղյանը կմիանա ազգային հավաքականին, որն այսօրվանից մինչեւ հոկտեմբերի 10-ը Երեւանի ֆուտբոլի ակադեմիայում պատրաստվելու է Եվրո 2020-ի ընտրական փուլի 7 եւ 8-րդ տուրերի հանդիպումներին: Հոկտեմբերի 12-ին Հայաստանը հյուրընկալվելու Լիխտենշտեյնին, իսկ 15-ին՝ Ֆինլանդիային: