Հիվանդանոցում մնացած վերջին աշակերտն ապաքինվել է
«Սննդային թունավորում» ախտորոշմամբ Արտաշատի բժշկական կենտրոն ընդունված բոլոր աշակերտները՝ շուրջ 25 երեխա, դուրս են գրվել: Տեղեկությունը «Հայկական ժամանակ»-ին փոխանցեց ինֆեկցիոն բաժանմունքի վարիչ Հայկուհի Հովակիմյանը:
Արտաշատի N5 դպրոցից հոկտեմբերի 15-ին հիվանդանոց տեղափոխված աշակերտների մեծ մասը առողջացած դուրս էին գրվել նույն օրը՝ ժամը 21:30-ի դրությամբ: Միայն մեկի վիճակը համեմատաբար ծանր է եղել, եւ նա տուն է գնացել երեկ:
«Արտաշատի բժշկական կենտրոն»-ի ինֆեկցիոն բաժանմունքի վարիչ Հայկուհի Հովակիմյանը մեզ հետ զրույցում նշեց, որ հիվանդանոցում մնացած միակ երեխային նախատեսված է եղել դուրս գրել ժամը 14:00-ին, սակայն քանի որ աշակերտն իրեն լավ է զգացել. ջերմությունն իջել է եւ սրտխառնոց չի ունեցել, շուտ են դուրս գրել: Ժամը 13:00-ի դրությամբ երեխան արդեն տանն է եղել: