Մինչեւ 6 ժամ լույս չի լինելու Երևանի ու ևս 8 մարզերի որոշ հատվածներում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 24-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
11։00-17։00 Մաշտոցի պող. 5, 5ա, 5բ, 5գ, 5դ շենքերը, Սարյան փ. 36, 38, 40, 40ա շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Դավիթ Բեկի փ. 54/7 հասցեն և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սարի թաղ 14փ. 16-48; 15փ. 20-51; 28փ. 1-39 սեփական տները, Սարի թաղ 19ա փ. 1-39; 18փ. 33-86; 21փ. 7-38 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սարի թաղ 28-րդ նրբանցքի 2-17 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սարի թաղ 17-24, 18-28 փողոցները մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, քաղ. «Օհանյան Մարգար» բաժանորդը, Բաշինջաղյան փ. 159, 159/1, 161 շենքերը, Դավթաշեն 4-րդ թաղ. 1, 2, 3, 5, 6, 48 շենքերը, Շրջանային փողոցը մասնակի, Մարգարյան 2-րդ նրբ. 7 շենքը, Մարգարյան 29 շենքի 4, 5, 6 մուտքերը, Անդրանիկի փ. 50 շենքը, Սեբաստիայի փ. 26/1 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ֆրունզեի փ․6/6, 6/7 շենքերը, Եղիշե Թադևոսյան փ․ 12/7 շենքը, Բագրատունյաց պող․ 4-րդ նրբ․ 36/1 շենքը, Արտաշիսյան փ․ 41 շենքը, Բագրատունյաց պող․ 7 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ուլնեցի փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ա.Տիգրանյան փ. 53 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Բաղրամյան պող. 31ա, 33, 33ա, 35 շենքերը և սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կոմիտասի պող. 28ա, 30 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Փափազյան փ. 17, 17ա շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Հրաչյա Քոչարի փ. 25 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Լեփսիուսի 2, 5 փողոցների սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Լեփսիուսի 6 փ. 7-10 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 5-րդ զանգ.՝ Մառի նրբ․ 5 շենքը, Մառի փ. 14, 16, 18, 18/1 շենքերը, Գայի պող. 55, 57, 57/1 շենքերը, Միկոյան փ. 2, 4, 4/1, 6, 8, 10, 25, 27 շենքերը, Գալշոյան փ. 2, 4, 46, 48, 50 շենքերը, թիվ 159 դպրոցը, թիվ 111 մսուր-մանկապարտեզը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 6-րդ զանգ.՝ Լ․Սարգսյան փ. 1, 2, 3, 5 շենքերը, Շոպրոնի փող․ 6 շենքը, Գայի պող. 38, 40, 42, 44, 46 շենքերը, Գյուրջյան փ. 62 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ավան՝ Ն․ Սաֆարյան փ. 12/21, 12/3, 12/4, 12/28, 12/20, 12/8, 10/12, 10/1 սեփական տները,
11:00-17:00 Շենիկ գյուղը,
11:00-17:00 Աշտարակ քաղաքի Գիտավան թաղամասը, Հնաբերդ, Գեղաձոր, Նորաշեն և Գեղադիր գյուղերը,
10։00-12։00 Հովտաշատ գյուղը, Հայանիստ գյուղը մասնակի, Մասիս քաղաքի 1-7 փողոցները մասնակի, Հերացի, Դպրոցականների, Հանրապետության, Արարատյան, Շիրազի, Շիրակի փողոցները մասնակի, թիվ 1-6 և Նոր թաղամասերը մասնակի,
10։00-13։00 Արարատ քաղաքի Աբովյան, Կոմիտասի, Խանջյան փողոցները մասնակի,
10։30-16։00 Արտաշատ քաղաքի Շահումյան փ. 15 շենքը, Աթարբեկյան փողոցը մասնակի,Վերին Արտաշատ գյուղը մասնակի,
11:00-15:00 Արտաշատ քաղաքի Բաղրամյան, Օգոստոսի 23-ի փողոցները մասնակի,
13:30-16:00 Սուրենավան գյուղը մասնակի,
10։00-16։00 Վայք քաղաք Երկրաբանների, Շահումյան, Արշավիր Մելիքյան, 26 կոմիսարների փողոցները մասնակի, Ջերմուկի խճուղին և Ձախափնյա թաղամասը մասնակի, Գլաձոր, Վերնաշեն, Մեղրահովիտ գյուղերը, Եղեգնաձոր քաղաքի Մուրացան, Թամանցիների, Գևորգյան, Գլաձորյան Մշեցու, Ավագյան, Կամոյի, Բաղդասարյան, Բաղրամյան, Մաշտոցի, Չարենցի, Սյունիքի, Այգեձորի, Պռոշյան, Առաքելյան փողոցները մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդները, Վարդահովիտ, Գետիկ, Գողթանիկ, Հերմոն գյուղերը,
11։00-15։00 Եղեգնաձոր քաղաքի 26 Կոմիսարների, Անդրանիկի, Զորավար Վարդանի, Թելավի, Մոմիկի, Վայքի փողոցները մասնակի,
10։00-16։00 Աբովյան քաղաքի Հանրապետության փ․ 17 շենքը, Սարալանջի փ․ 13 շենքը, Չափիչի փ․ 4 շենքը, Գեղաշեն գյուղը մասնակի,
11։00-17։00 Ջրաբեր, Հատիս, Կապուտան, Զովաշեն գյուղերը, Ջրաբերի ավազահանքերը, Ջերմոցները, Զատիկ մանկատունը, «Կոտայք» ՀԷԿ-ը, «Յուքոմ», «Վեոն Արմենիա» ընկերությունների բջջային կայանները,
14։50-16։50 Արեգունի, Դարանակ, Փամբակ, Ծափաթաղ գյուղերը, Դարանակի «Ագրոսպասարկում» ՀԷԿ-ը, Ծափաթաղի «Թուֆենկյան» համալիրը, «Վեոն Արմենիա», «Յուքոմ», «Վիվասել ՄՏՍ» ընկերությունների բջջային կայանները,
10:00-16:00 Գյումրի քաղաքի Ղանդիլյան փողոցը կայարանամերձ հրապարակից մինչև «Նաիրի» ռեստորանի հատվածը, Կոմիտասի փողոցը և հին օդանավակայանի թաղամասը, Աշոցքի տարածաշրջանի Արփենի գյուղի նոր գյուղ թաղամասը մասնակի,
11:00-17:00 Ախուրյանի տարածաշրջանի Ախուրյան գյուղը մասնակի, Կառնուտ, Հովիտ, Բասեն և Ջրառատ գյուղերը, Ախուրյան գյուղի «Մերձմոսկովյան», «Ճանշին», «Արգիկ», «Յումս» ձեռնարկությունները, Ախուրյանի բժշկական կենտրոնը, Ախուրյանի մոր և մանկան առողջության կենտրոնը, հացի գործարանը, ոստիկանության Ախուրյանի բաժինը, Ախուրյանի զինկոմիսարիատը, «Մաքսօյլ» բենզալցակայանը և «ՍԱՍԱ» գազալցակայանը,
10:00-14:00 Դիլիջան քաղաքի Շամախյան թաղամասը, Գետափնյա, Կալինին փողոցները մասնակի,
11:00-13:00 Դիլիջան քաղաքի Թբիլիսյան խճուղին, Սայաթ-Նովա, Մյասնիկյան, Օրջոնիկիձե և Ուսանողական փողոցները մասնակի: