Հոկտեմբերի 27-ի բացահայտումը մեր հանրության ամենասպասված թեման է․ բարդ գործընթաց պիտի սկսվի․ Անդրանիկ Քոչարյան
Հոկտեմբերի 27-ի բացահայտումը մեր հանրության ամենասպասված ու զգայուն թեման է, եւ դատախազն իր որոշումը կայացրել է։ Ազգային ժողովում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանը։
«Մարտի 1-ի գործը, տեսնում եք՝ ինչ ծավալով է գնում, եւ Քոչարյանի պաշտպանական կողմն ինչպիսի ջանասիրությամբ է փորձում ձգձգել դատաքննությունն անորոշ ժամանակով։ Դրան կմիանա Հոկտեմբերի 27-ը՝ բոլոր դժվարություններով, եւ պետք է մտածենք նախաքննական մարմնի կարողությունների եւ քննչական խմբի ուժեղ կազմ ունենալու մասին, որովհետեւ շատ տարիներ են անցել, վկաների մի մասը անհասկանալի պայմաններում մահացել է, բայց էլի կարեւոր վկայություններ տվողներ կան։ Բարդ գործընթաց պիտի սկսվի, դատախազի որոշումը ենթադրում է սկզբից պատրաստվել, հետո իրականացնել»,- ասաց պատգամավորը։
Հիշեցնենք՝ Հոկտեմբերի 27-ի գործից անջատված մասը կգնա նոր քննության. կարճման որոշման դեմ բողոքը բավարարվել է: