Նորածինների ապօրինի որդեգրման գործով մեղադրյալ Ռազմիկ Աբրահամյանը դուրս է գրվել հիվանդանոցից
«Դե, վիճակը լավ չէ, շաքարը, ճնշումը բարձր են, նախկինում սրտի վիրահատություն է տարել»,-ասաց նա: Հարցին՝ ամեն դեպքում բժիշկները վիճակը բավարա՞ր են գնահատել՝ նրան դուրս գրելով, պաշտպանն ասաց. «Հիմա մի քիչ լավ է ոնց որ, դե, ինչքան ժամանակ է՝ հիվանդանոցում էր, ընտանիքից կտրված, հոգնել էր արդեն»:
Հիշեցնենք՝ Աբրահամյանը հիվանդանոց էր տեղափոխվել այն բանից հետո, երբ նրան ձերբակալել էին:
Նա մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 167-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով (ծնողներից երեխային ապօրինի բաժանելը կամ երեխային փոխելը, որը կատարվել է մի խումբ անձանց կողմից) եւ 200 հոդվածի 3-րդ կետով (առեւտրային կաշառք):
Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշմամբ՝ նրան կալանավորելու միջնորդությունը դեկտեմբերի 22-ին  մերժվել էր: Որոշման դեմ ՀՀ Դատախազությունը վերաքննիչ բողոք է ներկայացրել՝ նշելով. «Դատախազության համոզմամբ՝ կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու քննիչի միջնորդության մեջ իրեն մեղսագրվող արարքներին Ռ. Աբրահամյանի ենթադրյալ առնչության վերաբերյալ ներկայացված են եղել հիմնավոր փաստարկներ, հիմնավոր կասկածն առավել քան առկա է, հետևաբար դատարանի որոշումը դատախազության գնահատմամբ հիմնավոր չէ»: