Կորոնավիրուսով հիվանդներից 14-ի վիճակը ծանր է, 1 անձի վիճակը՝ ծայրահեղ ծանր. նախարար
ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը, կառավարության արտահերթ նիստում ներկայացնելով կորոնավիրուսով պայմանավորված իրավիճակը Հայաստանում, կրկին նշեց, որ այս պահին 482 հաստատված դեպք կա:
Մանրամասնելով նախարարը հայտնեց, որ հիվանդներից 14-ի վիճակը ծանր է, 1 անձի վիճակը՝ ծայրահեղ ծանր: Չեմ ուզում առաջ անցնել, բայց ասեմ, որ ծայրահեղ ծանրը կդառնա ծանր, այսինքն՝ ունենք բարելավում, հնարավոր է՝ սարքը անջատենք, և նա ինքնուրույն շնչի»,- ասաց նախարարը։
Թորոսյանը նաեւ հայտնեց, որ բժիշկների աշխատանքի շնորհիվ երկու ծանր համարվող պացիենտներ կարող է տեղափոխվեն սովորական պալատ։