Անկախ նրանից՝ օգնության կարիքը կորոնավիրուսի հետեւանքով է, թե ոչ, փորձում ենք օգնել 105 հազար մեր շահառուից ցանկացածին
ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարությունն ամենօրյա կապի մեջ է սոցիալապես ծանր պայմաններում գտնվող ընտանիքների հետ: Այս մասին այսօր հրավիրված ասուլիսի հարցուպատասխանի ընթացքում հայտարարեց ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանը:
Այն հարցին, թե այս օրերին քանի ընտանիք է դիմել նախարարություն, եւ քանիսն է ստացել աջակցություն, Բաթոյանը նշեց. «Մենք կապի մեջ ենք բոլոր այն քաղաքացիների հետ, որոնք մեր շահառուներն են, նրանց մենք շատ լավ ճանաչում ենք: Բոլոր միջոցներով փորձում ենք օգնել»:
Բաթոյանը վստահեցրեց՝ անկախ նրանից՝ քաղաքացու մոտ օգնության անհրաժեշտությունն առաջացել է կորոնավիրուսի հետեւանքով, թե այլ պատճառով, նրան աջակցություն են տրամադրում օրենքով սահմանված կարգով:
«Երբեմն նաեւ դիմում ենք մեր գործընկերների աջակցությանը, որովհետեւ շատ հաճախ հարցերը մեր լիազորությունների սահմաններում չեն եւ այլ շրջանակի են պատկանում: Մեր համակարգում գրանցված նպաստառու քաղաքացիների թիվը 105 հազար է, նրանք մշտապես կապի մեջ են իրենց մարզպետարանների հետ, եւ ուզում եմ հատուկ ընդգծել, որ փոխհամագործակցությունն այս օրերին շատ արդյունավտ է աշխատում, ինչի համար շնորհակալություն եմ հայտնում»,- եզարափակեց նա: