Բոլորս ապրում ենք բարդ ժամանակներ. Նիկոլ Փաշինյանի խոսքը՝ ԵԱՏՄ տեսակոնֆերանսի ժամանակ (տեսանյութ)
ԵԱՏՄ տեսակոնֆերանսի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը հանդես է եկել խոսքով: Նիստն անցկացվում է հեռակա, քանի որ կորոնավիրուսի պատճառով հանդիպումը հնարավոր չէ:
ՀՀ վարչապետը նշեց, որ բոլորն են հիմա ապրում բարդ ժամանակներ: Նա ներկայացրեց կորոնավիրուսային իրավիճակը Հայաստանում, խոսեց արտակարգ դրության եւ դրա հետեւանքների մասին՝ շնորհակալություն հայտնելով ռուսական կողմին՝ չվերթների առումով աջակցության համար:
Դատապարտելի է բեռնափոխադրումների վրա կիրառվող սահմանափակումները ԵԱՏՄ տարածքում, նույնիսկ՝ համաճարակի պայմաններում: Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ հարկավոր է աջակցել միմյանց համաճարակի տնտեսական հետեւանքների չեզոքացման գործում: Վարչապետն իր խոսքը եզրափակեց՝ նշելով, որ Հայաստանը պատրաստակամ է աշնանը հյուրընկալել ԵԱՏՄ միջխորհրդի հերթական նիստը՝ հուսալով, որ մինչ այդ կորոնավիրուսի համաճարակը հաղթահարված կլինի: