ՌԴ ոստիկանությունը երեկ տարհանել է «Դոմոդեդովո»-ի ուղևորներին
Երեկ երեկոյան ՌԴ իրավապահները, որոնք հերթապահություն են իրականցնում «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում, տարհանել են տեղում օրեր շարունակ գիշերող և հնարավոր թռիչքի սպասող ՀՀ քաղաքացիներին:
Այս մասին ՀԺ-ի հետ զրույցում հայտնեց ուղեւորներից Արայիկ Եղիազարյանը: Նա ասաց, որ քաղաքացիների թիվը տարհանման պահին մոտ 100-ն է եղել: Շատերը տեղափոխվել են իրենց ծանոթ-բարեկամների մոտ, մյուս մասը հապճեպ հյուրատներ է վարձել օդանավակայանին կից տարածքում:
Քաղաքացու խոսքով՝ տարհանումն իրականացվել է օրենքի սահմաններում և առանց ուժի կիրառման: Հարցին, թե ինչպե՞ս են վերջիններս ենթարկվել իրավապահների պահանջին, եթե մինչ այդ պնդում էին, որ ոչ մի պատրվակով չեն պատրաստվում լքել օդանավակայանի տարածքը, Արայիկ Եղիազարյանն ասաց, որ երեկ երեկոյան ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանատնից իրենց հայտնել են, թե վաղը, այսինքն՝ ապրիլի 22-ին կայանալու է Մոսկվա-Երևան հերթական չվերթը, և այդ հավաստիացումը քաղաքացիների համար եղել է համոզիչ՝ իրավապահների պահանջին ենթարկվելու համար:
Ա. Եղիազարյանը հայտնեց, որ այս պահին օդանավակայանի տարածքում ոչ մի ՀՀ քաղաքացի չկա: Նրանք ցրվել են և թռիչքի հետ կապված սպասում են դեսպանատան համապատասխան տեղեկատվությանը: