Բոլորիդ շնորհակալ եմ ձեր վստահության քվեների համար:
Վերջին ՏԻՄ ընտրություններն իշխանության համար ժողովրդավարության գերակա և հիմնական սկբունքը փաստագրող նշանակություն ունի:
Շտայնմայերը կոչ է արել կողմերին շուտափույթ ստորագրել, վավերացնել ու իրագործել խաղաղության պայմանագիրը։
Նշված 10 քրեական վարույթներով կատարվում է նախաքննություն:
Իրանի ժողովուրդը, ինչպես և նախկինում, կպայքարի սադրիչների դեմ:
«Իմ ձայները բոլորից բարձր է, ես չգիտեմ աշխարհում նման բան, որ ովքեր որ շատ ձայներ են ունեցել, գնան միանան քիչ ձայներ ունեցողին»:
Մարտի 31-ին առանձնակի դաժանությամբ սպանություն է տեղի ունեցել Երևանում:
Թիվ 31 Ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովն ամփոփել է Շիրակի մարզի Գյումրի համայնքի ավագանու արտահերթ ընտրությունների նախնական արդյունքները բոլոր 82 տեղամասերից:
«Եվրադաշինք» կուսակցությունների դաշինքը ստացել է 2071 քվե՝ չհաղթահարելով անցողիկ շեմը:
Սեպտեմբեր ամսից անաշխատունակության թերթիկներն այլևս չեն կիրառվի, դրանք քաղաքացիներին կտրվեն միայն բացառիկ դեպքերում
Վթարի փաստով ՊԾ Երևան քաղաքի գնդի 3-րդ գումարտակում փաստաթղթեր են ձևակերպվում:
Բացի այդ, որքան տոկոս է կազմում իրենց ընտրողների շրջանում մեկը մյուսի թեկնածուի դեմ քվեարկածների թիվը, և ինչպես են նրանց բացատրելու իրենց միավորվելը։
Մարտուն Սիմոնյանը 2013-2023 թվականներին ծառայել է Ոստիկանության համակարգում՝ տարբեր ծառայություններում, 2023-ից աշխատել է Քննչական կոմիտեում։
Քաղաքագետ Ռոբերտ Ղևոնդյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում ներկայացրել է մի քանի եզրակացություններ՝ Գյումրիում տեղի ունեցած ընտրությունների մասին:
Հաստատվել է հանրակրթական ուսումնական հաստատության ղեկավարման իրավունքի (հավաստագրի) համար հավակնորդների քննության և հավաստագրման ժամանակացույցը:
Գործարքից հրաժարվելը հետևանքներ կունենա, զգուշացրել է Թրամփը։
Գլխավոր դատախազության գնահատմամբ՝ սպանությունների (այդ թվում՝ չավարտված) գործերով դատախազական լիազորությունների արդյունավետության բարձրացումը շարունակում է մնալ գերակա ուղղություն։
Դեպքի փաստով կազմվել են փաստաթղթեր, որոնք փոխանցվել են ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժին։
Խնդրում են պահպանել ճանապարհային երթևեկության կանոնները, չգերազանցել սահմանված արագությունը:
Փարաքարը մեր տունն է, ու բոլորիս անելիքն է առավելագույնը անել Փարաքար համայնքի զարգացման համար:
Մեզ համար մարդը բարձրագույն արժեք է, մեր սկզբունքներում տեղ չունեն սպառնալիքը, պարտադրանքը, խաբեությունը, ցինիզմն ու սուտը:
Ռոզա Մ․-ն «Միլենա Սուիթ» ՍՊԸ-ի տնօրենն է։
Փաստաբան Արսեն Բաբայանը հայտնել է, որ Գյումրիի՝ «Մեր քաղաքը» նախընտրական դաշինքով ավագանու թեկնածու առաջադրված Անահիտ Խալաթյանը տեղափոխվել է ձերբակալվածների պահման վայր:
Նախնական վարկածով՝ առանց դաշինքներ ու կոալիցիաներ կազմելու հնարավոր չի լինելու ստանձնել քաղաքի կառավարումը:
Թիվ 14 Ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովն ամփոփել է Արմավիրի մարզի Փարաքար համայնքի ավագանու արտահերթ ընտրությունների նախնական արդյունքները:
Թե մասնակից ուժերն ի՞նչ կորոշեն, ու ինչպե՞ս կփոխվի ձայների բաշխումը վերջնական հաշվարկի արդյունքում, հայտնի կլինի ավելի ուշ: