Մայիսի 10-ի երեկոյան ոստիկանության Արաբկիրի բաժնում ահազանգ է ստացվել, որ Վաղարշ Վաղարշյան փողոցի թիվ 19 հասցեի մոտ ծեծկռտուք է։ Այս մասին տեղեկացնում է ոստիկանության լրատվական ծառայությունը։
Բաժնից դեպքի վայր մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ վիճաբանություն է տեղի ունեցել։ Այդ ընթացքում կոպիտ կերպով խախտվել է հասարակական կարգը։ Բացի այդ, վեճի մասնակիցներից մեկը սուր-կտրող-ծակող գործիքով վնասվածքներ է հասցրել մյուսին։ Տուժողը, որը 50-ամյա տղամարդ է, տեղափոխվել է «Արմենիա» բժշկական կենտրոն։ Արաբկիրի քրեական հետախույզները կատարվածի հանգամանքները պարզելուց հետո 35 տարեկան կասկածվողին, որը Երևանի բնակիչ է, հայտնաբերեցին ու բերման ենթարկեցին բաժին։ Ստուգվել է նրա սթափության աստիճանը. տղամարդն ալկոհոլի ազդեցության տակ է եղել։ Դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել։ Բերման ենթարկվածը ձերբակալվել է։ Նշանակվել են փորձաքննություններ։ Հանցագործության գործիքը հայտնաբերելու միջոցառումները շարունակվում են: