Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում այսօր հետաձգվեց Ռոբերտ Քոչարյանի եւ մյուսների գործով հերթական դատական նիստը:
Նախագահող դատավոր Աննա Դանիբեկյանը հայտնեց, որ նիստից առաջ «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնից դատարան է ստացվել տեղեկանք, ըստ որի՝ Ռոբերտ Քոչարյանը գտնվում է ստացիոնար բուժման մեջ եւ չի կարող ներկայանալ այսօրվա դատական նիստին. «Հաշվի առնելով, որ ամբաստանյալի բացակայությամբ նիստը չի կարող շարունակվել՝ այսօրվա դատական նիստը հետաձգվում է»,- հայտնեց դատավորը:
Հաջորդ նիստը նշանակվեց մայիսի 26-ին՝ ժամը 13:00-ին:
Հիշեցնենք՝ մայիսի 8-ին տեւական դադարից հետո կայացել էր Քոչարյանի եւ մյուսների գործով դատական նիստը, որի ընթացքում նրա պաշտպանները միջնորդություններ էին ներկայացրել խափանման միջոցը փոխելու, վերացնելու, անձնական երաշխավորությամբ ազատ արձակելու վերաբերյալ: Մայիսի 13-ին վերադառնալով խորհրդակցական սենյակից՝ դատարանը մերժել էր միջնորդությունները: Որոշման հրապարակմանը Քոչարյանը չէր մասնակցել. նախորդ օրը՝ մայիսի 12-ին, նա «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնում վիրահատվել էր: