Քաջարանի քաղաքապետը հանդիպել է ձերբակալվածներին. պնդում է՝ բոլորին բռնության են ենթարկել (տեսանյութ)
24/05/2020 schedule23:10
Կապանի ոստիկանական բաժանմունքի դիմաց բողոքի ցույցը շարունակվում է: Քաջարանի համայնքապետ Մանվել Փարամազյանը, որը  մինչեւ հիմա այնտեղ է, առաջարկեց քաղաքացիներին հետ քաշվել եւ  ավարտել ցույցը:
Ավելի վաղ նա ոստիկանական բաժանմունքում հանդիպել էր ձերբակալվածներին: Դուրս գալով ակցիայի մասնակիցների մոտ, նա  հայտարարեց, որ քիչ առաջ հանդիպել է ձերբակալված երիտասարդներին եւ անձամբ տեսել, որ նրանց բոլորին բռնության են ենթարկել, այնուհետ  բացականչեց «ամոթ»: Նույնը վանկարկեցին նաև ցուցարարները, սկսվեց աղմուկ-աղաղակ:
Քիչ անց կրքերը փոքր ինչ հանդարտվեցին, Մանվել Փարամազյանն էլ, դիմելով ցուցարարներին, հորդորեց պրովոկացիայի չենթարկվել, իսկ որոշ ժամանակ հետո առաջարկեց հետ քաշվել եւ այսօրվա համար ավարտել բողոքը:
«Եթե այս ամենը պարզվի, որ հակաիրավական է, հակաօրինական է, այս 1000 մարդու փոխարեն 10 հազարը դուրս կգան ու կհավաքվեն այստեղ: Մենք դեմ ենք բռնությանը: Մենք առավոտից, այս անձրեւի տակ, թրջված շորերով այստեղ ենք ու ոչ մեկը չի գնացել, ես համոզված եմ, որ ամեն ինչ կլինի օրինական դաշտում, ասեք ժողովուրդ ջան, ինչ ենք որոշում, ձեր որոշածով կլինի: Առաջարկում ենք գնալ տուն արդեն, բայց եթե որոշեք, որ պետք է մնալ, բոլորով կմնանք ինչքան պետք է»,-ասաց նա:
Քաղաքապետն առաջարկեց հետ քաշվել, գնալ տուն եւ սպասել իրավիճակի օրինական հանգուցալուծմանը:
Քահանայի հետ միասին տեղում հավաքված մարդիկ աղոթք ասացին, այնուհետ քաղաքապետն առաջարկեց բացել ոստիկանական մեքենաների ճանապարհը եւ ծափահարություններով ճանապարհել ՊՊԾ գնդի տղաներին՝ նշելով, որ հարգում են նրանց աշխատանքը: Ոստիկանները, սակայն, մնացին:
Միեւնույն ժամանակ ոստիկանությունը պարբերաբար քաղաքացիներին հորդորում էր միմյանցից պահպանել սոցիալական հեռավորություն՝ հիշեցննելով արտակարգ դրության ժամանակ  հավաքների արգելքն ու պարետատան ցուցումները:  Իրավապահները նաև հայտնեցին, որ օրենքին չենթարկվելու պարագայում ոստիկանությունը կկիրառի հարկադրանքի միջոցներ:
Որոշ ժամանակ անց, Քաջարանի համայնքապետ Մանվել Փարամազյանը մի քանի հոգու հետ կրկին մտավ ոստիկանական բաժանմունք: Ցուցարարները դեռ տեղում են:
Բերման ենթարկվածներին իրավապահները տեղափոխում են ոստիկանական մեքենաներով: Քաղաքացիները նրանց ուղեկցում են վանկարկումներով եւ ծափահարություններով:
Հիշեցնենք, երիտասարդներին պետք է տեղափոխեին Երեւան, ինչին դեմ էին ցուցարարները՝ պնդելով, որ բոլոր գործողությունները պետք է կատարվեն Կապանում: