Մինչեւ Ռուսաստանի ֆուտբոլի ընթացիկ առաջնության ավարտը մարզադաշտերում հանդիսականների քանակը կարող է ավելանալ: Նման հայտարարություն է արել Ռուսաստանի ֆուտբոլի միության (ՌՖՄ) գործկոմի անդամ Միծայիլ Գերշկովիչը: Կորոնավիրուսի պատճառով դադարեցված Ռուսաստանի առաջնությունը, ի տարբերություն մյուս առաջնությունների, վերսկսվելուց հետո անմիջապես թույլատրելու է, որ երկրպագուներ լինեն տրիբունաներում: Առայժմ հնարավոր կլինի զբաղեցնել նստատեղերի 10%-ը, սակայն, ըստ ՌՖՄ գործկոմի անդամի, նախադրյալներ կան, որ այդ թիվը կմեծանա:
«Ավելի վաղ որոշում ենք կայացրել, որ կարելի է թուլատրել զբաղեցնել մարզադաշտի նստատեղերի 10%-ը: Եթե իրավիճակն ավելի լավանա, իսկ դատելով ամեն ինչից այդպես էլ կլինի, մինչեւ մրցաշրջանի ավարտը հանդիսականների քանակն ավելացնելու հնարավորություն կառաջանա: Կարծում եմ՝ դա առանձին կքննարկենք: Տեսեք՝ տարբեր շրջաններում, կախված իրավիճակից, մեղմացումներեն լինում: Կարծում եմ, որ որոշումը կլինի այն բանից հետո, ինչ իշխանությունները թույլտվություն կտան, մենք հիմնվում ենք նրանց որոշումների վրա»,- ասել է նա:
Ռուսաստանի առաջնությունը, որտեղ Հայաստանի հավաքականը ներկայացուցիչներ ունի, ինչպես աշխարհում ֆուտբոլային բազմաթիվ մրցաշարեր, դադարեցվել էր մարտին: Վերսկսվելու է հունիսի 19-ին 23-րդ տուրի «Կռիլյա Սովետով» - «Ախմատ» եւ «Սոչի» - «Ռոստով» խաղերով: «Սոչիի» կազմում են ՀՀ հավաքականի խաղացողներ Ալեքսանդր Կարապետյանը եւ Էրիկ Վարդանյանը: Այս պահին մրցաշարային աղյուսակի միանձնյա առաջատարը «Զենիթն» է, որն ունի 50 միավոր: Համապատասխանաբար 2-րդ ու 3-րդ տեղերում գտնվող «Լոկոմոտիվն» ու «Կրասնոդարն» ունեն 41-ական միավոր: Առաջնության ավարտին մնացել է 8 տուր: Առաջիկայում կայանալու է ՌՖՄ գործկոմի նիստը, որի ընթացքում մրցաշարի վերաբերյալ մի շարք որոշումներ են կայացվելու: