Տավուշի մարզպետ Հայկ Չոբանյանը կարծում է, որ «Հայանտառի» եւ դրա մասնաճյուղերի կադրային քաղաքականության մեջ պետք է արմատական փոփոխություն լինի եւ 100 տոկոսով փոխվի անձնակազմը:
«Այո, ճիշտ եք, նախորդ իշխանության շրջանում «Հայանտառի» աշխատակիցները փոխկապակցված են եղել ե՛ւ կրիմինալ կառույցների, ե՛ւ այն ուժային կառույցների հետ, որոնք հովանավորել են անտառհատումը: Այդ պատճառով այդտեղ փոփոխություները պետք է արմատական լինեն: Դրա համար պետք է համապատասխան օրենսդրական հիմքեր ստեղծվեն, որովհետեւ այդ մարդիկ աշխատում են աշխատանքային պայմանագրի հիման վրա եւ աշխատանքային օրենսդրությունը թույլ չի տալիս նրանց ազատել աշխատանքից, բայց ես այն կարծիքին եմ, որ դրա կարիքը կա»,- Ազգային ժողովում լրագրողների հետ ճեպազրույցում մանրամասնելով իր այս կարծիքը՝ ասաց Տավուշի մարզպետը:
Նա կարծում է, որ աշխատանքից ազատված այդ անձանց փոխարեն այդ աշխատանքով կարող են զբաղվել ուժային կառույցներից զորացրված, թոշակի անցած անձինք:
«Մենք պետք է օր առաջ անտառպահպանման գործառույթները հանենք ոստիկանության գործառույթներից: Ոստիկանությունը այսօր մասնակցում է անտառպաշտպանությանը այն պատճառով, որովհետեւ «Հայանտառը» ի զորու չէ իր ռեսուրսներով ապահովել դա»,- ընդգծեց մարզպետը:
Չոբանյանը տեղեկացրեց նաեւ, որ անտառի վերականգնման աշխատանքները առաջիկայում շատ ավելի մեծ թափ կստանան եւ առաջիկա տարիներին մենք փոփոխություն կունենանք անտառային բալանսի մեջ: