Ովքեր են ներգրավված առարկայական չափորոշիչները լրամշակող փորձագիտական խմբերում
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարության կողմից օրերս հանրային քննարկման է ներկայացվել առարկայական չափորոշիչների եւ ծրագրերի նախագիծը, որը սոցցանցերում լայնորեն քննարկվում, քննադատվում է։
Ներկայացնենք՝ ովքեր են ընդգրկված առարկայական չափորոշիչները լրամշակող փորձագիտական խմբերում։
Հայոց լեզու եւ գրականություն՝ թիմի ղեկավար՝ Թամար Ալեքսանյան, անդամներ՝ Գայանե Վարդանյան, Անի Պապոյան, Գրիգոր Շաշիկյան, Գայանե Մկրտչյան, Աստղիկ Բալայան։
Մաթեմատիկա՝ ղեկավարներ՝ Նարինե Ռավոեվա, Աշոտ Աբրահամյան, անդամներ՝ Սիրանուշ Թումանյան, Գագիկ Աղեկյան, Գայանե Սիմոնյան, Ալեքսան Մխիթարյան, Հերմինե Անտոնյան։
Քիմիա՝ ղեկավար՝ Սարգիս Հայոցյան (մինչեւ Գիտության կոմիտեի նախագահ նշանակվելը) Արմեն Գալստյան, Վիտուշ Սարգսյան, Հայարփի Սիմոնյան, Արեգա Գալստյան։
Կենսաբանություն՝ ղեկավար՝ Մերի Հովսեփյան, Նարինե Քսաջիկյան, անդամներ՝ Եվա Սողոյան, Մարիամ Օհանյան, Գայանե Մարտիրոսյան։
Ֆիզիկա՝ ղեկավար՝ Արտաշես Թորոսյան, անդամներ՝ Բիլոր Կուրղինյան, Գագիկ Մելիքյան, Գագիկ Թոռչյան, Անուշ Դանիելյան։
Աշխարհագրություն՝ ղեկավարներ՝ Արմեն Հովսեփյան, Տիգրան Սարգսյան, անդամներ՝ Վահրամ Սարգսյան, Թեհմինե Տոնոյան, Նարեկ Հարությունյան։
Ես եւ շրջակա աշխարհը՝ ղեկավար՝ Լուսինե Ալեքսանյան, անդամներ՝ Հասմիկ Անտոնյան, Աստղիկ Խառատյան (բնագիտություն 5,6 դասարաններ)։
Ինֆորմատիկա՝ ղեկավար՝ Արթուր Խալաթյան, անդամներ՝ Բաբկեն Չուգասզյան, Արա Գեւորգյան, Սամվել Մարտիրոսյան, Արամ Հաջյան։
Ֆիզիկական կրթություն՝ ղեկավար՝ Էռնեստ Ավանեսով, անդամներ՝ Հովհաննես Գաբրիելյան, Վաղինակ Նազարյան, Իվան Պողոսյան, Նաիրա Մովսիսյան։
Արվեստ եւ տեխնոլոգիա՝ թիմի ղեկավար՝ Մարիամ Պետրոսյան, անդամներ՝ Սեւադա Սարգսյան, Գայանե Թադևոսյան, Կարինե Պապիկյան, Նունե Օրդյան։
Օտար լեզուներ՝ ղեկավար՝ Քրիստինե Սողիկյան, անդամներ՝ Ջուլիետա Միսկարյան, Սաթենիկ Հայթյան, Սուսան Ղարամյան, Հովիկ Բլբուլյան, Կարեն Սիմոնյան, Կարինե Թամիրօղլյան, Աննա Ավետիսյան, Էմմա Ռեւազյան։
Հասարակական գիտություններ / հայոց պատմություն`ղեկավար՝ Լիլիթ Մկրտչյան, անդամներ՝ Հասմիկ Մարգարյան, Դավիթ Թինոյան, Կարեն Գասպարյան, Արման Մալոյան, Սերոբ Խաչատրյան, Կարինե Հարությունյան, Գոհարիկ Տիգրանյան, Նարեկ Գալստյան, Տաթևիկ Բարսեղյան:
Առողջ ապրելակերպ`ղեկավար՝ Լուսինե Ալեքսանյան, անդամներ՝ Մարինա Մելկումովա, Եվա Մովսեսյան:
Մշակույթ`ղեկավար՝ Մարիամ Պետրոսյան, անդամներ` Սեւադա Սարգսյան, Գայանե Թադեւոսյան, Կարինե Պապիկյան, Նունե Օրդյան։
«ԵՄ-ն (ԵՎրոպական միություն) հանուն նորարարության» ծրագրով Հանրակրթության պետական չափորոշչի վերանայման գործընթացում ներգրավված փորձագետներն են՝ Նարինե Ռավոեվա, Սարգիս Հայոցյան, Մերի Հովսեփյան, Նարինե Քսաջիկյան, Արտաշես Թորոսյան, Արմեն Հովսեփյան, Տիգրան Սարգսյան, Գագիկ Մելիքյան, Լուսինե Ալեքսանյան, Բիլոր Կուրղինյան։