Ադրբեջանի գործողությունների հետևանքով Արցախում 9-ամյա աղջիկ է զոհվել (տեսանյութ)
Արցախի նկատմամբ Ադրբեջանի սանձազերծած գործողությունների հետևանքով Մարտակերտում 9-ամյա աղջնակ է զոհվել:
Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնից հայտնում են, որ Ադրբեջանական հրետակոծության հետևանքով Իգոր Գրիգորյանը կորցրել է իր 9-ամյա դստերը: Կինն ու որդին ծանր վիճակում են:
«Երկու ոտքերից է հրազենային վնասվածք ստացել, տնից դուրս է եկել 2 երեխու հետ, դժբախտաբար, 9 տարեկան երեխան մահացել է»,- ասել է բժիշկը կնոջ առողջական վիճակի մասին:
Ադրբեջանական կողմի թիրախ է դարձել Մարտակերտում գտնվող քաղաքացիական ավտոմեքենան, որում գտնվել են մայրը, երեխան և ընտանիքի մյուս անդամները:
Սոցցանցերում ակտիվորեն տարածվող լուսանկարի վիրավոր փոքրիկը հենց ընտանիքի երեխաներից մեկն է՝ կրտսերը, որդին: Երեխայի վիճակը գնահատվում է ծանր: