Աշխարհը կուրացել է Ադրբեջանական նավթից ու նավթադոլարներից․ Արթուր Ալեքսանյան
Օլիմպիական խաղերի, աշխարհի եւ Եվրոպայի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանն իր գրառումով դիմել է Միավորված ազգերի կազմակերպությանը (ՄԱԿ), Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությանը (ՀԱՊԿ) եւ Եվրոպայի Խորհրդին (ԵԽ)։
Սոցցանցերի իր էջերում նա հրապարակել է ապաստարանում գտնվող երեխաների լուսանկարներ՝ գրելով, որ արդեն 7 օր է՝ Թուրքիա-Ադրբեջան համատեղ ահաբեկչությունը՝ ուղղված Արցախի Հանրապետության դեմ շարունակվում է։ Անընդհատ ռմբակոծվում են Արցախի բնակավայրերն ու քաղաքները, ռմբակոծման թիրախում են նաեւ Հայաստանի Հանրապետության հյուսիս-արԵՒելյան շրջանները, ահաբեկիչ կողմը հրետակոծում է հայ խաղաղ բնակչությանը, քաղաքացիական հաստատությունները, այս հրետակոծումները կատարում են միջազգային իրավունքով արգելված զինատեսակներով։
«Մի՞թե այս ամենը միջազգային հանցագործություն չէ, եւ դուք՝ ՄԱԿ, ՀԱՊԿ ու ԵԽ, կարեւորագույն կառույցներ լինելով հանդերձ՝ մինչ այս պահը՝ 7 օր շարունակ, լռում եք այս մասին՝ ահաբեկիչների հանցագործ գործողությունների առջԵՒ մեն-մենակ թողնելով հայ երեխաներին, հայ մայրերին, հայ երիտասարդներին: Իմ երկիրը ձեզանում իր պարտավորությունների խնդրում նախանձախնդիր է, բայց մի՞թե դուք կարող եք այս ամբողջ տառապանքին անհաղորդ լինել: Այլ բան մտածելն անկարելի է՝ Աշխարհը կուրացել է Ադրբեջանական նավթից ու նավթադոլարներից։