Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ Արսեն Թորոսյանը շարունակում է շրջայցերը Հայաստանի և Արցախի Հանրապետությունների բժշկական կազմակերպություններում՝ Ադրբեջանի ագրեսիվ գործողությունների հետևանքով տուժած վիրավորների բուժօգնությանն առնչվող կազմակերպչական հարցերը համակարգելու, աշխատանքների ընթացքին տեղում ծանոթանալու նպատակով:
Արդեն երկու օր է, ինչ նախարարն Արցախում է՝ մարտական գործողություններից տուժածների բուժօգնության կազմակերպման հարցերը կանոնակարգելու համար:
Լինելով բուժաշխատողների կողքին և անմիջական մասնակցելով բուն գործընթացներին՝ Արսեն Թորոսյանը հավաստիացել է, որ բոլոր բժշկական կազմակերպությունները ներկա պահին հագեցած են անհրաժեշտ դեղերով, բժշկական պարագաներով և սարքավորումներով, շտապօգնության մեքենաների անհրաժեշտ քանակով: Միաժամանակ, բուժաշխատողների առաջնագծում ծառայելու պատրաստակամության շնորհիվ առողջապահության նախարարության միջոցով կենտրոնները համալրված են համապատասխան նեղ մասնագետներով: