Ադրբեջանը դիվերսիոն ներթափանցումներով տարբեր շինությունների մոտ դրոշ պարզել, նկարվելով է կերակրում սեփական ժողովրդին
Վերջին մի քանի օրերի ընթացքում Ադրբեջանի ԶՈւ-ն որդեգրել է հետևյալ քաղաքականությունը. հետախուզադիվերսիոն գործողություններով մերձռազմաճակատային տարբեր բնակավայրերում արագ ներթափանցումներ իրականացնել և տեղեկատվական ակցիաներ անել, տարբեր շենքերի վրա դրոշներ պարզելով նկարվել, որպեսզի հոգեբանական ազդեցություն թողնեն առաջին հերթին իրենց հասարակության, հետո նաև՝ մեր հասարակության վրա:
Այս մասին ճեպազրույզում ասաց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Խնդիրը հետևյալն է. տևական ժամանակ մարտական գործողություններում կոտրելով սեփական զինված ուժերի մեծ ներուժը, հարձակողական մարտերում էական ու նշանակալից հաջողություններ չունենալով՝ Ադրբեջանի հասարակությանը պետք է կերակրել նման տեղեկատվություններով:
Որպեսզի ոմանք, թե մեր մոտ, թե ուրիշ երկրներում իմ ներկայացրած տեղեկությունները չհամարեն, որ զուտ քարոզչական բնույթի են, ներկայացնեմ որոշակի տվյալներ.
Ըստ էության. 14-15 օրվա ընթացում մեկ գնդի առաջիկա խնդրի ծավալով առաջխաղացում ապահոված ադրբեջանական 3-4  բանակային կորպուսները  մեծ հաշվով գովելու բան չունեն: Ցանկացած միջազգային ռազմական մասնագետ, որը գոնե տարրական ռազմական գիտելիք ունի, կհաստատի իմ ասածը:
Դրանից հետո չի մնում ոչինչ, քան որ դիվերսիոն խմբերն արագ ներթափանցեն տարբեր բնակավայրեր, նկարվեն տարբեր շինությունների մոտ, հետո դրանք ներկայացնեն այս կամ այն բնակավայրի գյուղապետարան կամ քաղաքապետարան»,-հայտարարեց Հովհաննիսյանը: