Պատերազմի բնույթը փոխվել է, մեր զինված ուժերը վարում են բարդ մարտեր լեռներում, անտառներում, կիրճերում. ՊՆ ներկայացուցիչ
Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնի հարթակում ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն այսօր ներկայացրեց իրավիճակն առազմաճակատում ռաջնագծում:
Արծրուն Հովհաննիսյանը տեղեկացրեց, որ այսօր՝ առավոտյան, ադրբեջանական զինուժը շարունակել է հարձակողական գործողություններ իրականացնել տարբեր ուղղություններով: Միաժամանակ, մի քանի բնակավայրերի նկատմամբ կիրառվել են հրետակոծություններ:
Մարտական գործողությունները եղել են ինչպես հյուսիսային ուղղությամբ, համեմատաբար ավելի մեղմ, ավելի թեթեւ լարվածության, նույն ժամանակ շարունակվել են հարձակումները տարբեր գյուղերի նկատմամբ, դիվերսիոն խմբերի դեմ պայքարը  շարունակվում  է, հիմնականում բնակավայրերի մոտ անտառներում:
ՊՆ ներկայացուցիչը նշեց հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական առաջխաղացումը. «Ըստ էության, Որոտանի երկայնքով ձեւավորված ռազմաճակատ կա, այսօր նաեւ փորձել են Բերձորի ուղղությամբ առաջխաղացում իրականացնել, նաեւ մոտենալ հարավային ուղղությամբ ՀՀ սահմանին, սակայն ոտնձգությունները հետ են մղվել եւ կիրառելով հրետանի եւ ԱԹՍ-ներ, հաջողության չեն հասել»:
Գյուղերի ուղղությամբ դիվերսիոն խմբերի դեմ պայքարը շարունակում է, ինչպես ասաց Հովհաննիսյանը, որպես կանոն փոքր խմբեր են մոտենում, որոնք իրենց հետ բերում են թեթեւազեն սպառազինություն եւ մեր ստորաբաժանումների հարվածներից հետո փախչում են եւ անտառներով ու լեռներով փորձում են այլ ուղղություններ զարգացնել: «Այս ուղղությամբ մարտական գործողությունները, կարծես 24-ժամյա ռիթմով, ոչ մեծ լարվածությամբ, շարունակվում են»,- ասաց ՊՆ ներկայացուցիչը:
«Հիմնականում դաշտավայրերում որոշակի հաջողություն ունենալուց հետո Ադրբեջանի զինուժը, որոնց միացած են միջազգային ահաբեկչական կազմակերպությունների հրոսակախբերը եւ այլք, փորձում են զարգացում ապահովել նաեւ անտառալեռնային բարդ տեղանքում, որն այդքան էլ հեշտ չի հաջողվում, ընթանում է մարտավարական առումով ավելի դժվար ու բարդ պայքար»,- նշեց նա եւ հայտնեց, որ պատերազմն իր բնույթը որոշակի փոխել է, մեր զինված ուժերը այսօր այն նույն ուժգնությամբ, այն նույն բարդությամբ, արագությամբ մարտեր չեն վարում, բայց վարում են բարդ մարտեր՝ լեռներում, անտառներում, կիրճերում:
«Այսօր չեզոքացվել են մի քնաի դիվերսիոն խմբեր, մի քանիսը փախուստի են մատնվել թողնելով որոշակի տեխնիկա, բայց այս պատերազմն իր բնույթով որոշակի բարդություն ունի,  հակառակորդն այլեւս կորցրել է իր քանակական առավելությունը, դա գալիս է առաջին հերթին տեղանքից, հմտությունների կատարելագործումից եւ փորձից, հետեւաբար իրավիճակը մի փոքր այլ է, դինամիկ զարգացումների տեղեկությունները հնարավոր չէ հայտնել, որովհետեւ նույն դինամիկայով չի զարգանում»,- ասաց Հովհաննիսյանը եւ ավելացրեց. «Վստահ եղեկք, հաղթելու ենք»: