Ստեփանակերտի ճանապարհին բախվել են ռուս խաղաղապահների «Ուրալն» ու թեթեւ մարդատարը. կա 2 զոհ
Դեկտեմբերի 10-ին՝ ժամը 18:20-ի սահմաններում, Ստեփանակերտ-Ասկերան ավտոճանապարհի 1-ին կիլոմետրին իրար են բախվել Շուշի շրջանի բնակիչ, 1976թ. ծնված Ս. Ա.-ի վարած «Սուզուկի Գրանտ Վիտարա» մակնիշի և խաղաղապահ զորքերին պատկանող, 1993թ. ծնված Օ. Մ.-ի վարած «Ուրալ» մակնիշի RUS ավտոմեքենաները:
ԱՀ ոստիկանությունից հայտնում են, որ վթարի հետևանքով Ս. Ա.-ն և ուղևոր, Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչ, 1977թ. ծնված Դ. Մ.-ն տեղում մահացել են:
Նախնական տվյալներով՝ վթարի պատճառ է հանդիսացել «Սուզուկի Գրանտ Վիտարա» ավտոմեքենայի հանդիպակաց գոտի դուրս գալը: