Պայքարը շարունակվելու է օրենքով թույլատրելի բոլոր հնարավոր եղանակներով․ Իվետա Տոնոյան
Խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը նշեց, որ օրենքով թույլատրելի բոլոր հնարավոր եղանակներով Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի համար պայքարը շարունակվելու է։ «Դրանք կլինեն քաղաքացիական անհնազանդության ակցիաներ, դրանք կլինեն հանրահավաքներ, մի խոսքով, բոլոր հնարավոր գործիքները օգտագործվելու են, որպեսզի ի վերջո Նիկոլ Փաշինյանի մոտ հասունանա այն գիտակցությունը, որ նրա հեռացումը չունի որևէ այլընտրանք»։
Հարցին՝ ունի՞ արդյոք ընդդիմությունը այլ պլաններ, եթե Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարական չտա, Տոնոյանը նշեց․ «Բոլոր պլանները մենք ունենք, ճանապարհային քարտեզը ունենք, վստահաբար, սակայն կրկնում եմ, որ մենք բացառում ենք այդ հնարավորությունը, որ Նիկոլ Փաշինյանը կարող է դեռ ամիսներ շարունակ պաշտոնավարել։ Թե՛ քաղաքական ուժերի, թե՛ հանրային ճնշման ներքո Նիկոլ Փաշինյանը և նրա ղեկավարած քաղաքական թիմը հեռանալու են։ Օրենքով թույլատրված բոլոր գործիքների օգտագործմամբ մենք դրան հասնելու ենք, որովհետև այսօր չկա այլ քաղաքական օրակարգ, քան Նիկոլ Փաշինյանի հեռացումը, ժամանակավոր անցումային Կառավարության ձևավորումը, և ինչպես արդեն առիթ ունեցել ենք ասելու, մեկ տարվա ժամանակահատվածում արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացումը, նոր Կառավարության ձևավորումը, փորձել երկիրը դուրս բերել ստեղծված իրավիճակից և փրկել այն, ինչ հնարավոր է դեռ փրկել»։
Խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանն էլ նշեց, որ ներկայիս իշանությունները արդեն Հայաստանի Հանրապետության և ողջ հայության գիտակցության մեջ դե ֆակտո հեռացել են։ «Համոզված եմ, որ իրենք էլ են դա հասկանում։ Այստեղ խնդիրը պարզապես այդ դե յուրե ձևակերպումն է։ Մեր կողմից օրենքի, Սահմանադրության սահմաններում իրագորրծվելու են բոլոր քայլերը և միջոցները, որ իշանությունը դե յուրե հեռանա»։