Նարինե Խաչատուրյանն ազատվել է ԿԳՄՍ փոխնախարարի պաշտոնից
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ Նարինե Խաչատուրյանը (Թուխիկյան) ազատվել է ԿԳՄՍ փոխնախարարի պաշտոնից: ՀՀ կառավարության կայքում հրապարակված համապատասխան որոշման մեջ ասվում է.
Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 9-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ Նարինե Խաչատուրյանին ազատել կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարի տեղակալի պաշտոնից:
ՀՀ վարչապետի որոշմամբ՝ Նարինե Խաչատուրյանը ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ էր նշանակվել է 2019 թվականի հունիսին։
Նշենք, որ դեռեւս 2020 թվականի նոյեմբերին լրատվամիջոցները ակտիվ շրջանառում էին Խաչատուրյանի ազատման մասին լուրերը։ Ավելի ուշ նա դրանք մասամբ հաստատել էր։ Արդեն նախկին փոխնախարարը պարզաբանել էր, որ պատրաստվում է հրաժարականի դիմում ներկայացնել, սակայն մի քանի կարեւոր գործեր կան նաեւ Արցախի հետ կապված, դրանք կավարտի, ապա կորոշի անելիքը։ «Ես խորհրդակցեցի իմ գործընկերների հետ, հիմա այնպես պետք է անել, որ կառույցը գործի, որովհետեւ հրատապ հարցեր կան, այս պահին սխալ կլինի գործը թողնել կիսատ»,- ավելի վաղ ասել էր Խաչատուրյանը։
Հիշեցնենք, որ մինչ այդ Նարինե Խաչատուրյանը Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր էր։ Մոտ 5 ամիս պաշտոնավարելուց հետո նա 2019 թվականի մայիսի 31-ին պատգամավորական մանդատից հրաժարվելու դիմում էր ներկայացրել, իսկ այնուհետեւ նշանակվել մշակույթի փոխնախարար։