Կառավարության դիմաց բողոքի ակցիա իրականացնող Քաշաթաղի շրջանի բնակիչներին ընդունել է վարչապետի օգնականը՝ խոստանալով մինչև չորեքշաբթի հանդիպում կազմակերպել փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի հետ։
Դուրս գալով Կառավարության շենքից՝ տեղեկացրեց Քաշաթաղի շրջանի Հայկազյան համայնքի ղեկավարը։ «Կառավարությունը համաձայնեց ընդունել մեր կողմից ընտրված մի խումբ մարդկանց։ Ամենաուշը չորեքշաբթի մեզ կընդունեն, կքննարկեն մեր հարցերը, կփորձեն լուծել մեր խնդիրները։ Մհեր Գրիգորյանն է մեզ ընդունելու»։
Վարչապետի օգնականի հետ հանդիպած բնակիչներից մեկն էլ նշեց, որ Կառավարությունում՝ Մհեր Գրիգորյանի գլխավորությամբ, աշխատանքային խումբ է գործելու։ «Մեր հարցերով զբաղվելու է փոխվարչապետը, չորեքշաբթի կներկայացնենք ձեզ հետաքրքրող բոլոր հարցերը, այդ աշխատանքային խումբը միշտ գործող աշխատանքային խումբ է»։
Այսպիսով՝ քաշաթաղցիների բողոքի ակցիան Կառավարության դիմաց ավարտվեց։
Հիշեցնենք, որ մի խումբ քաշաթաղցիներ այսօր բողոքի ակցիա են իրականացրել Կառավարության դիմաց՝ պահանջելով գույքի փոխհատուցում։