Էսքան ժամանակ մի ծնողի չեն կանչել, չեն ասել քո երեխուն գտել ենք. անհետ կորած զինծառայողների ծնողները ՊՆ շենքի բակում են
Պաշտպանության նախարարության շենքի դիմաց բողոքի ակցիա են անցկացնում պատերազմում անհետ կորած զինծառայողների ծնողներն ու հարազատները: Նրանք նշեցին, որ հանդիպում են պահանջում և ներկա նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի, և նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանի հետ:
Հավաքվածներին տեղեկացրեցին, որ Պաշտպանության նախարարը շենքում չէ: Լրագրողների հետ զրույցում բակում հավաքված քաղաքացիները վստահեցրեցին՝ կսպասեն այնքան ժամանակ, մինչև վերադառնա նախարարը: «Որ ժամին էլ լինի, հանդիպումը պարտադիր է»,-ասած ծնողներից մեկը:
«Մենք ոչ մի քաղաքական ուժ կամ կուսակցություն չենք ներկայացնում, մենք տվել ենք մեր երեխեքին, որոնք կռվել են էս երկրի համար ու հիմա անհետ կորած են: Արդեն 40 օրից ավել է, գնում ենք բոլոր ինստանցիաներով՝ ՊՆ, Կարմիր Խաչ, Ուլնեցու տեղեկատվական կենտրոն, ՌԴ դեսպանատուն: Մի կառույցը մեկի վրա է գցում, մյուսն էն մյուսի, մեկն ասում է նա պետք է անի, նոր ես սկսեմ, վերջում էլ ասին, մինչև Ադրբեջանը չասի պատրաստ է, այսինքն վերջում գցին Ադրբեջանի վրա: Այսինքն ինչ, հիմա ելնենք, գնանք մի հատ էլ Ալիևին խնդրե՞նք, ասենք, պարոն Ալիև թույլ տուր խաղաղապահները, Կարմիր խաչը մտնեն, էդ մարդկանց հանե՞ն:
Ու խոսքը միայն դիերի մասին չէ: Լիքը երեխեք կան վիրավոր տարբեր տեղերում թաքնված ու էսօր ամեն վայրկյան էդ վիրավոր զինվորը սպասում է, որ իրեն մեկն օգնության կհասնի, բայց ոչ մի բան անող չկա: Էսքան ժամանակ մի ծնողի չեն կանչել, չեն ասել, արի, քո երեխուն գտել ենք: Էլ արդեն համբերության բաժակը լցվել է»,-ասաց անհետ կորածներից մեկի հարազատը: