Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտի ուսանողներն այսօր նստացույց չարեցին, չնայած երեկ ծրագրել էին։ Ուսանողները սպասում են ԿԳՄՍ նախարարության կողմից իրականացվելիք հետագա քայլերին:
Հիշեցնենք՝ Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտի մի խումբ ուսանողներ երեկ ինստիտուտի դիմաց նստացույց էին անում: Ըստ նրանց՝ հիմա «օդում կախված» մի լուր կա, որ իրենց բուհը միավորվելու է Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի հետ։ Նրանք կարծում են, որ դա տեղի է ունենալու «Բարձրագույն կրթության և գիտության մասին» օրենքն ընդունվելու դեպքում, որն Ազգային ժողովում երեկ առաջին ընթերցմամբ արդեն ընդունվել է։ Ուսանողները մեզ հետ զրույցում նշել էին, որ այսօր նույնպես պատրաստվում են կազմակերպել նստացույց:
Սակայն ուսանողներից Աննա Ենոքյանը այսօր պարզաբանեց՝ «ԵԹԿՊԻ-ի ուսանողները այս պահին սպասում են հետագա զարգացումներին, որից կախված է մեր հետագա անելիքները։ Մենք խորհրդակցում ենք ռեկտորի և պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ»։
Ավելի ուշ ԵԹԿՊ ինստիտուտի ռեկտոր Լիլիթ Արզումանյանը բուհի ֆեյսբուքյան էջով հայտնեց՝ «Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտը Մանկավարժական համալսարանին միավորելու լուրը, որն իրականում իրոք օդից կախված էր, որը և մտահոգության ու ընդվզման առիթ դարձավ բուհի ուսանողների շրջանակում, չի համապատասխանում իրականությանը: Այսօր մեր բուհում ամեն ինչ հանգիստ է, դասերն ընթանում են բնական հունով»: