«ՍԻԼ կոնցեռն» ընկերությունը ձեռք է բերել «ՌԱՆ ՕԻԼ» ընկերությունը: Այս մասին ֆեյսբուքյան գրառմամբ տեղեկացրել է «Հայէկոնոմբանկի» մամուլի քարտուղար Աննա Մկրտչյանը։
«Լրատվամիջոցների հարցերին ի պատասխան՝ հայտնում եմ, որ «ՍԻԼ կոնցեռն» ընկերությունը ձեռք է բերել «ՌԱՆ ՕԻԼ» ընկերությունը: Բոլոր նրանց, ովքեր տեղյակ չեն, պետք է հիշեցնել, որ Հայաստանը շուկայական երկիր է, և յուրաքանչյուր ոք կարող է զբաղվել բիզնես գործունեությամբ, ուզում եմ ևս մեկ անգամ հիշեցնել, որ «ՍԻԼ կոնցեռնը» Հայաստանում զբաղվում է բիզնես գործունեությամբ և ՀՀ օրենսդրությամբ իրավունք ունի ձեռք բերել, հիմնել և զբաղվել տարատեսակ բիզնեսներով, այդ թվում՝ վառելիքի ներկրմամբ, առքով և վաճառքով:
Ինչ վերաբերում է մենաշնորհ հաստատելուն, պետք է հատուկ արձանագրել, որ շուկայում ոչ թե մենաշնորհ է ստեղծվում, այլ հակառակը, ստեղծվում է մրցակցություն, որից կարող են օգտվել ՀՀ քաղաքացիները՝ ստանալով ավելի լավ որակի վառելիք՝ ավելի մատչելի գնով:
Տնտեսության զարգացումը մրցակցության արդյունքում է լինում, այլ ոչ նախկին տարիների նման՝ ստեղծված և քարացած մենաշնորհների: Հասկանալի է, որ այս շուկայում ստեղծվող մրցակցությունից կարող են նեղսրտել տարիներ շարունակ գերշահույթներ ստացած մոնոպոլները: Քաղաքական մանիպուլյացիաներ պարունակող հերյուրանքներին անդրադառնալու կարիք չեմ տեսնում, որովհետև մեր հասարակությունը վաղուց արդեն գիտի որն է իրականությունը, որը՝ սուտը:
Հ.Գ. Խիստ մտահոգներին խնդրում եմ դիմել «ՌԱՆ ՕԻԼ» ընկերության նախկին սեփականատերերին և տեղեկություններ ստանալ գործարքի մասին»,- գրառել է ՀԷԲ-ի մամուլի խոսնակը:
Երեկ արված մեկ այլ գրառմամբ Աննա Մկրտչյանը նշել էր, որ 5 միլիարդ դրամ շրջանառություն ունեցող «ՍԻԼ ինշուրանսը» պետական կառույցներից մեկի հետ կնքել է 256 հազար դրամի պայմանագիր: Եվ այս ամենը ներկայացվում է որպես «լավություն»: