Արա Սաղաթելյանը դատարանի որոշմամբ կալանավորվել է
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու ԱԱԾ միջնորդությունը:
ՀՀ ԱԱԾ-ն ավելի վաղ ձերբակալել էր ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանին եւ «Քառյակ մեդիայի» համահիմնադիր Կարեն Բեքարյանին:
Նրանք կասկածվում են ՀՀ քրեական օրենսգրքի 3 հոդվածներով՝ ազգային թշնամանք տարածելու կոչերի համար, տարբեր շերտերի նկատմամբ թշնամանք հարուցելու, ռազմական դրության ժամանակ տեղեկատվության տարածման կանոնների խախտման համար:
Ավելի ուշ ԱԱԾ-ն հաղորդագրություն էր տարածել, որում մանրամասնում էր ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի նախկին ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանի ձերբակալման հիմքերի, իրականացված քննչական և այլ դատավարական գործողությունների և գործի ընթացքի մասին: