17 կուսակցություններից կազմված «Հայրենիքի փրկության շարժման» անդամներն այսօր առավոտյան Երևանի տարբեր հատվածներում անհնազանդության ակցիաներ են իրականացրել՝ փակելով փողոցներ:
Նրանք պահանջել են վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը:
Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից «Հայկական ժամանակ»-ին հայտնեցին, որ ակցիաների հետևանքով բերման է ենթարկվել 2 քաղաքացի Վարչական իրավախախտումների մասին վերաբերյալ օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի կասկածանքով (ոստիկանի օրինական պահանջը չկատարելը):
Ցուցարարները ակցիա են իրականացրել նաև Երևանի մետրոպոլիտենում: Ակցիայի հետևանքով Երևանի մետրոպոլիտենի «Գործարանային» կայարանի աշխատանքը խափանվել է 4 րոպեով: «Այնուհետև անվտանգության աշխատակիցները հարթել են իրավիճակը: Միջադեպը տեղի է ունեցել 8:35: Մինչև 8:40 անհնազանդության ակցիան ավարտված է եղել»,- այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ին տեղեկացրեց Երևանի մետրոպոլիտենի մամուլի խոսնակ Տաթև Խաչատրյանը: