«Հայրենիքի փրկության շարժման» անդամները այսօր հանրահավաք անցկացրին Ազգային ժողովի դիմաց:
Հանրահավաքի սկզբում ՀՅԴ անդամ Գեղամ Մանուկյանը տեղեկացրեց, որ գիշերը խաղաղ է անցել: «Մեր բազմաթիվ քաղաքացիներ, հայրենակիցներ ողջ գիշերը անցկացրեցին այստեղ: Չի եղել որևէ սադրանք, ամեն ինչ անցել է հանդարտ»:
Այնուհետև ընդդիմադիրները խորհրդարանի դիմացից երթով շարժվեցին դեպի ՀՀ նախագահի նստավայր:
«Դիմում ենք նախագահին՝ պատվիրակության հետ հանդիպման առաջարկով, որպեսզի փոխանցենք մեր մտահոգությունները և մեր տեսակետները և սպասենք նախագահի աշխատակազմի արձագանքին»,- ասաց ՀՅԴ անդամ Գեղամ Մանուկյանը:
Հիշեցնենք, որ 17 կուսակցություններից կազմված «Հայրենիքի փրկության շարժումը» երեկ հանրահավաք էր հրավիրել Ազատության հրապարակում:
Ազատության հրապարակից ընդդիմադիրները երթով շարժվել են Ազգային ժողով: «Հայրենիքի փրկության շարժման» վարչապետի միասնական թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը կոչ էր արել Բաղրամյան փողոցը 2 կողմից փակել՝ նշելով, որ Ազգային ժողովում է լուծվելու իշխանափոխության հարցը: Այս կոչից հետո ընդդիմադիրները վրաններ էին տեղադրել Բաղրամյան պողոտայում՝ նշելով, որ գիշերելու են այստեղ: