Հանրապետության նախագահն իր առարկություններով վերադարձրել է Արտակ Դավթյանին ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ նշանակելու մասին վարչապետի առաջարկությունը:
Այս մասին հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմից:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երեկ միջնորդություն էր ներկայացրել Հանրապետության նախագահին՝ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի պաշտոնում Արտակ Դավթյանին նշանակելու վերաբերյալ:
Այս շաբաթ հայտնի դարձավ, որ ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի նախկին պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի հրամանով նշանակվել է Հատուկ հանձնարարություններով ավագ սպա:
Արտակ Դավթյանը Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի պաշտոնից ազատվել էր 2020 թվականի հունիսի 8-ին: Ավելի ուշ վարչապետի 2020 թվականի հուլիսի 16-ի որոշմամբ՝ Դավթյանը նշանակվել էր ռազմարդյունաբերության կոմիտեի նախագահ։ Այս պաշտոնից էլ ազատվել էր նոյեմբերի 11-ին։