«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հանրային կապերի համակարգող Վահագն Ալեքսանյանը «Ֆեյսբուքի» իր էջում որոշ տվյալներ է ներկայացրել հարցումների վարկանիշներից, որոնց համաձայն՝ քաղաքական երկրորդ ուժը «Իմ քայլին» զիջում է 10 անգամ: Ըստ Ալեքսանյանի՝ արտահերթ ընտրությունները մերժելը նույնն է, ինչ բանականությունը մերժելը:
«1. Վերջին բոլոր հարցումներով ԻՔ-ը և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը բացարձակ առաջատար են վարկանիշով։
2. Վարկանիշով, ըստ հարցումների, երկրորդ ուժը ԻՔ-ին զիջում է 10 ԱՆԳԱՄ, 10 տոկոսով չէ, 10 ԱՆԳԱՄ։
3. Ըստ հարցումների՝ ԻՔ-ին ու վարչապետին 30 և ավելի ԱՆԳԱՄ զիջող ուժերը երկու-երկու կամ եթե կուզեք՝ տասնութ-տասնութ մեղադրում են ԻՔ-ին ընտրություններ կեղծել պատրաստվելու մեջ։
Իհարկե, հարցումները բացարձակ ճշմարտությունը չեն արտացոլում, իհարկե, հարցումներից շեղումներ կարող են լինել, իհարկե։ Բայց, ընկերներ, մենք էստեղ խոսում ենք վարկանիշների ԱՀՌԵԼԻ տարբերության մասին, ու բանականություն ունեցող, անշահախնդիր ցանկացած մեկը, նայելով իրավիճակին, իհարկե, կասի, որ ուժը, որին ամենաքիչն է ձեռնտու կեղծիքը ընտրությունների ժամանակ, դա հենց այն ուժն է, որն առաջատար է հարցումներով և 10 անգամ վարկանիշով գերազանցում է երկրորդին։