Երեւանի ավագանու այսօրվա նիստի ավարտին լարված միջադեպ տեղի ունեցավ: Ավագանու անդամների միջեւ քաշքշուկ սկսվեց, ու բանը հասավ նրան, որ քաղաքապետը ստիպված եղավ 15 րոպե ընդմիջում հայտարարել, որպեսզի կողմերը հանդարտվեն:
Լարվածությունը սկսվեց այն ժամանակ, երբ քննարկվում էր «Լույս» խմբակցության բերած նախագիծը, որը ուղերձով ՀՀ կառավարության հրաժարականը պահանջելու մասին էր:
Նախագիծը ներկայացնելուց հետո ավագանու ԲՀԿ խմբակցության անդամ Արմեն Ներսիսյանը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին քննադատող ելույթով հանդես եկավ: Նա սթափության կոչ արեց, ներկաներին հորդորեց միանալ իրենց ու չծաղրել վրաններում մնալը:
«Նիկոլ Փաշինյանը աստված մարդ է, որը սոսնձվել է իր աթոռին, խաբել է բոլորիս: Ասել է մի բան, արել՝ մեկ այլ բան»,- ասաց նա: ԲՀԿ-ը անդամը նաեւ նշեց, որ վարչապետը պաշտպանելու տեղ չի թողել. «Ինչ է, պաշտպանելու տեղ ունի՞, ինչի՞ եք պաշտպանում, ո՞ր մի լավ բանի համար եք պաշտպանում: Մեզ պաշտպանեք»:
«Լույս» խմբակցության անդամ Անի Խաչատրյանն էլ հակադարձեց Ներսիսյանին. «Ձեր իձիոտը պաշտպանելու կարիք ունի՞, որ հանել եք մեյդան, քաղաքական դիակին»:
Քաղաքապետը ներկաներին հորդորեց մնալ կոռեկտության սահմաններում:
Ներսիսյանն էլ, շարունակելով ելույթը, հավելեց. «Վաղը դուք եք ձեր երեխաների առաջ պատասխան տալու, իմ ճակատը մաքուր է երեխաներիս առաջ»:
Տեղերից էլի անհամաձայնության արձագանքներ եղան: ԲՀԿ անդամ Արմեն Ներսիսյանը, ընդհատելով ելույթը, սլացավ դեպի տեղից խոսացող ավագանու անդամները: Լեզվակռիվը վերածվեց հրմշտոցի, ու գնացին ընդմիջման: