Ուզում եմ այս հաղթանակները մեր ազգին նվիրել․ Վարազդատ Հարոյան
Ֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականի պաշտպան Վարազդատ Հարոյանը, որը Հենրիխ Մխիթարյանի բացակայությամբ վերջին երեք հանդիպումներում կատարում էր թիմի ավագի պարտականությունները, Ռումինիայի հավաքականի հետ խաղից հետո իր մեկնաբանություններն է տվել ՀՖՖ TV-ի հետ զրույցում։
«Մեծ պատիվ է ավագի թևկապով հանդես գալը։ Ցավոք, Հենրիխ Մխիթարյանը չկար այս երեք խաղերում, այդ պատճառով ես էի ավագը։ Ուրախ եմ, որ երեք անընդմեջ հաղթանակ տարանք, ուզում եմ այս հաղթանակները մեր ազգին նվիրել, որ այս դժվար պահին գոնե մի փոքր ժպիտ հայտնվեց երեսներին»,- նշել է Հարոյանը։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի հավաքականը, 3-2 հաշվով հաղթելով Ռումինիային, վաստակեց 9 միավոր ու գլխավորեց ԱԱ-2022-ի ընտրական փուլի G խումբը՝ առաջ անցնելով Գերմանիայի և Մակեդոնիայի հավաքականներից երեք միավորով։ Հարոյանը մասնակցեց ամբողջ հանդիպմանը և 87-րդ րոպեին՝ 1-2 հաշվի ժամանակ, դարձավ գոլի հեղինակ՝ հավասարեցնելով հաշիվը։