Պետք չի կենտրոնանալ անձնական միջոցառման վրա եւ սարքել չգիտեմ ինչ. ԲՀԿ-ական պատգամավորը՝ Ծառուկյանի որդու հարսանիքի մասին
ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի որդու հարսանիքի ճոխությունների հետ կապված քննադատությունները տեղին չեն, դա անձնական միջոցառում է, պետք չի կենտրոնանալ դրա վրա: Ազգային ժողովում այսօր լրագրողներին խորհուրդ տվեց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը:
Չհերքելով, որ մասնակցել է հարսանիքին՝ պատգամավորն ասաց, որ քննադատությունները եւ բարձրացված աղմուկը պայմանավորում է նախընտրական իրավիճակով:
«Ինքը անձնական խնդիր է, անձնական միջոցառում է, կենտրոնանալ ընտանիքի, մարդու անձնական միջոցառման վրա, եւ դա սարքել չգիտեմ ինչ... ավելի լավ է՝ մեր ազգը կենտրոնանա այն խնդիրների վրա, որը համազգային բնույթ ունի: Այսինքն՝ համազգային բնույթ ունեցող հարցերը պետք է լուծվեն... Սա նախընտրական բնույթ կարող է եւ ունի, մեկ այլ պարագայում կարող է ոչ էլ կենտրոնանային էդքան»,- ասաց Մելքումյանը:
Լրագրողի դիտարկմանը, որ այդ ճոխություններն այսպիսի աղքատ երկրում ընկալվում են «բանակի հաշվին» արված՝ պատգամավորը պատասխանեց. «Ես տենց չեմ ընկալում, որովհետեւ էն բոլորը, ինչ-որ Ծառուկյանն արել է ե՛ւ բանակի համար, ե՛ւ ենթակառուցվածքների, էնքան-էնքան է, որ չի կարելի համադրել էն, ինչ դուք ասում եք»:
Նշենք՝ ապրիլի 11-ին «Փարավոն» ռեստորանային համալիրում տեղի է ունեցել ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի որդու հարսանիքը։