Ծանրամարտի աշխարհի չեմպիոն Սիմոն Մարտիրոսյանը վրաերթի է ենթարկել փողոցը չթույլատրվող հատվածով անցնող հետիոտնին
13/04/2021 schedule08:45
Երեկ՝ ապրիլի 12-ին, մահվան ելքով վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 22:50-ի սահմաններում Երևանի բնակիչ 24-ամյա Սիմոն Մարտիրոսյանը իր վարած Mercedes CLՏ 550 մակնիշի 01 MՏ 333 համարանիշի ավտոմեքենայով Արշակունյաց պողոտայում՝ «Երևան մոլի» դիմաց, վրաերթի է ենթարկել փողոցը չթույլատրվող հատվածով անցնող տղամարդ հետիոտնի:
Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, վարորդը փախուստի չի դիմել, զանգահարել է շտապօգնություն, օգնել է վրաերթի ենթարկվածին բժիշկների հետ տեղափոխել հիվանդանոց, սակայն վրաերթի ենթարկվածը, ճանապարհին գիտակցության չգալով, մահացել է:
Դեպքի վայր ժամանած ոստիկանների կողմից վարորդը ենթարկվել է սթափության փորձաքննության, պարզվել է, որ վարորդը եղել է սթափ:
Շտապօգնություն զանգահարելուց հետո վարորդը զանգահարել է նաև ՃՈ օպերատիվ կառավարման կենտրոն:
Ժամանել է քննչական խումբը, փաստի առթիվ ՀՀ քր-օր-ի 242 հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ: Քննիչի հանձնարարականով՝ ավտոմեքենան տեղափոխվել է Երևանի ՃՈ պահպանվող հատուկ տարածք:
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը պարզում են մահացածի ինքնությունը: Կայքի տեղեկություններով, վարորդը ծանրամարտի աշխարհի չեմպիոն, Օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն Սիմոն Մարտիրոսյանն է, որը երեկ էր ծանրամարտի Հայաստանի հավաքականի հետ վերադարձել Երևան Մոսկվայում ավարտված Եվրոպայի առաջնությունից հետո: