Գիշերը վրաերթից տուժած 6 զինծառայողներից մեկը գանգուղեղային վնասվածք է ստացել. վիճակը ծանր է
Անցած գիշեր վրաերթից տուժած 4 պայմանագրային զինծառայողներից 3-ը տեղափոխվել են Աբովյանի բժշկական կենտրոն: ԲԿ-ում հետազոտելուց հետո նրանցից մեկին գանգուղեղային վնասվածքով տեղափոխել են պաշտպանության նախարարության կենտրոնական զինվորական կլինիկական հոսպիտալ (Մուրացանի զինվորական հոսպիտալ): ՊՆ տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Գեւորգ Ալթունյանը «Հայկական ժամանակին» փոխանցեց, որ այդ զինծառայողի վիճակը ծանր է:
Աբովյանի բժշկական կենտրոնի տնօրեն Վարդան Մանուկյանից էլ «Հայկական ժամանակը» տեղեկացավ, որ իրենց ԲԿ ընդունված զինծառայողներից երկուսն ամբուլատոր հետազոտություն են անցել, կոտրվածքներ ու վնասվածքներ, բարեբախտաբար, չեն ունեցել: Նրանք արդեն դուրս են գրվել:
Տղաները պայմանագրային զինծառայողներ են՝ 1987, 1988 եւ 1999 թվականի ծնվածներ:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ ապրիլի 15-ին մահվան ելքով վրաերթ է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում: Ժամը 01:00-ի սահմաններում անհայտ մակնիշի եւ համարանիշի ավտոմեքենայի վարորդը Արամուս գյուղի Տիգրանաձորի խճուղում վրաերթի է ենթարկել 6 հետիոտնի, նրանց թողնելով անօգնական՝ դիմել էր փախուստի։ Նշվում էր, որ վրաերթի հետեւանքով 2 հոգի տեղում մահացել է, 4 հոգի մարմնական վնասվածքներով նախ տեղում բուժօգնություն է ստացել, ապա՝ շտապօգնության ավտոմեքենաներով տեղափոխվել Աբովյան բժշկական կենտրոն։
Աբովյան ԲԿ-ի տնօրենը տեղեկացրեց, որ 4-րդ զինծառայողին բժշկական կենտրոն տեղափոխելու անհրաժեշտություն չի էլ առաջացել: «Տեղում բժշկական բրիգադա ունեինք, ՊՆ-ն էլ ուներ (որոնց օգնություն են ցուցաբերել), 4-րդ զինվորը վնասվածքներ չուներ, շտապօգնության անհրաժեշտություն՝ եւս: Շրջում էր տարածքում, իրավապահ մարմիններին կատարվածը բացատրում եւ այլն: Այդ պահին ամեն ինչ նորմալ էր նրա մոտ»,- մանրամասնեց Մանուկյանը: